İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bahçelievler ' de eTwinning Projeleri Aktif Toplantı Katılımları ile Devam Ediyor

Bahçelievler Toki Halit Öge İlkokulu eTwinning proje çalışmaları devam ediyor.
Bahçelievler ' de eTwinning Projeleri Aktif Toplantı Katılımları ile Devam Ediyor

eTwinning Projesi Mart Ayı Proje Çalışmaları Planlama Toplantısı

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro koordinatörlüğünde, Proje Kurucu Kordinatörleri Bahçelievler Toki Halit Öge İlkokulu Öğretmeni Nursen İSMETOĞULLARI ve Çekmeköy 125.Yıl İlkokulu Öğretmeni Serap DEMİRBİLEK in başkanlığında, öğretmenlerimze yönelik HER AÇIDAN MATEMATİK (Mathematıcs from all aspects) eTwinning projesi Mart ayı proje çalışmaları planlama toplantısı zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

HER AÇIDAN MATEMATİK (Mathematıcs from all aspects) Projesi

Proje ile öğrenciler matematiğin hayatlarının bir parçası olduğunu kavrayacaklar. Çocukların matematiğe olan bakış açılarını değiştirerek ,onların süreç içerisinde varlıklarını hissettirecek, yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmelerini sağlayacak, çeşitli etkinlikler, oyunlar, değişik aktiviteler en önemlisi de matematik derslerinde keyifli , kalıcı bir öğrenme sağlama ve matematiği sevdirecek bir proje amaçlanmaktadır. Projemiz matematik derslerinde öğrencilerin eleştirel düşünmesini artırmak, problemlere yeni çözümler üretmesini sağlamak, öğrencilerin, matematik derslerinde kullanabilecekleri materyaller üretmesini sağlamayı düzeylerine uygun web 2 araçlarını kullanmayı hedeflemektedir.

Proje ile ilgili öncesinde; öğrenci -öğretmen webinarları - Edebi matematik akrostiş çalışması,geometrik şekillerden şiir oluşturma -Üç boyutlu matematik ile geometrik cisimlerden oluşturulan öğrencilerimizin tasarladığı robot çalışmaları -Sanatlı matematik ile simetri çalışması ip baskısı -web2 araçları ile Kodlamalı Matematik çalışmaları, -Jigsawpuzzle ile afiş ve logo çalışmaları -İnternet Güvenliği ile ilgili veli ve öğrenci seminerleri düzenlendi.Tüm çalışmalara öğrenciler aktif olarak katılım sağlamakta ve düzeylerine uygun web2 araçlarını kullanabilmektedirler.

Projenin sosyal hesaplarından çalışmalarımızı yakından takip edebilisiniz.

 

  16-03-202116-03-202116-03-202116-03-2021

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.