İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bahçelievler 'de eTwinning Projeleri Aktif Toplantı Katılımları ile Devam Ediyor

   
Bahçelievler 'de eTwinning Projeleri Aktif Toplantı Katılımları ile Devam Ediyor

Bahçelievler 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu eTwinning Projesi Mart Ayı Tema Vakfı İşbirliği ile Proje Çalışmaları 

 

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro koordinatörlüğünde, Proje Kurucu Kordinatörleri Bahçelievler 75.Yıl Cumhuriyet  İlkokulu Öğretmeni Tuba ÖDEMİŞ ve Ankara/Çankaya Tsk Mehmetçik Vakfı Hafize İhsan Payaza İlkokulu Öğretmeni Elif GENÇER'in başkanlığında, öğrencilerimize yönelik DOĞA KAŞİFLERİYİZ (WE'RE EXPLORERS) eTwinning Projesi Mart ayı proje çalışmaları Tema Vakfı Bahçelievler İlçe Temsilcisi Pınar Girgin Önuçak önderliğinde zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

 

DOĞA KAŞİFLERİYİZ (WE'RE EXPLORERS) eTwinning Projesi 

Değişen iklim koşulları ve yaşamın kırsaldan kentlere taşınması çocukların çevre bilincinden uzak yetişmelerine yol açtı. Okulumuz, hayatın vazgeçilmez bir parçası olan doğanın güzelliklerine multidisipliner yaklaşarak onları öğrencilerimizle birlikte sanat etkinliklerine dönüştürmek, öğrencilerimize hayvan sevgisi aşılamak, atık maddeleri geri dönüştürerek doğaya armağan etmeyi amaçlıyor.

Proje ile ilgili öncesinde; 

  • Öğrenci-öğretmen webinarları 
  •  Canva ile afiş-logo tasarlama
  • Web2 araçları ile proje ismimizin kodlama çalışması  
  • Chatterpix ile ağaç seslendirme 
  • Jigsawpuzzle ile seslendirilen agaçların yapbozunu yapma  
  • Bitki ekme çalışmaları gerçekleştirildi.

Tüm çalışmalara öğrenciler aktif olarak katılım sağlamakta ve düzeylerine uygun web2 araçlarını kullanabilmektedirler. Proje çalışmalarına aktif olarak devam edilmektedir. 

Projenin sosyal hesaplarından çalışmaları ve detayları yakından takip edebilirsiniz.

 

 

21-04-202121-04-202121-04-2021
 

 

 

 

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.