İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SEMİNER DÖNEMİ PROGRAMI

BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SEMİNER DÖNEMİ PROGRAMI

10-09-2018

BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SEMİNER DÖNEMİ PROGRAMIMIZ BAŞLIYOR

 

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan öğretmenlerimize seminer dönemi eğitimleri 11-14 Eylül tarihleri arasında Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilecektir.

 

TARİH: 11 EYLÜL 2018 

SAAT: 10.00

KONU: ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR

PSK.DAN. M.HİLMİ EREN 

 

TARİH: 12 EYLÜL 2018 

SAAT: 10.00

KONU:ÖĞRENCİ REHBERLİĞİ

YRD.DOÇ.DR. GONCA ZEREN

 

TARİH: 13 EYLÜL 2018 

SAAT: 09.00

KONU: TEKNOLOJİ VE MADDE BAĞIMLILIĞI

UZM.PSİKOLOG KİNYAS TEKİN

 

TARİH: 13 EYLÜL 2018 

SAAT: 10.00

KONU: TEKNOLOJİ VE MADDE BAĞIMLILIĞI

PROF.DR. IŞIK KARAKAYA

 

TARİH: 13 EYLÜL 2018

SAAT: 11.00

KONU: TEKNOLOJİ VE MADDE BAĞIMLILIĞI

PROF.DR. KÜLTEGİN ÖGEL

 

TARİH: 14 EYLÜL 2018 

SAAT: 10.00

KONU: MESLEKİ EĞİTİM

PROF.DR. MUSTAFA ÇIKRIKÇI

 

 

Prof. Dr. Mustafa ÇIKRIKÇI

İstanbul Aydın Üniversitesinde görev yapmakta olan Prof. Dr. Mustafa ÇIKRIKÇI Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve idari birimler fakültesinde, Doktora Eğitimini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır. 1979 -2006 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi-İİBF-İşletme Bölümü- Muhasebe ve Finansman Ana Bilim Dalında sırasıyla Araştırma Görevlisi, Yrd. Doçent, Doçent, Profesör olarak  görev yapmıştır. Temel Çalışma Alanı Finansal Piyasaları, Finansal Kurumlar, Para ve Sermaye Piyasaları, İşletme Finansı, Finansal Analiz, Finansal Tablolar Analizi, Sermaye Piyasası Analizleri, Banka İşletmeciliği, Sigorta İşletmeciliği, Merkez Bankacılığı, Fizibilite Analizleridir. Finansal yönetim ve sermaye piyasası üzerine kitapları ve ders notları, iktisat, işletme ve finans üzerine pek çok ulusal ve uluslararası makalesi bulunmaktadır. 

Prof. Dr. Kültegin ÖGEL

Prof. Dr. Kültegin Ögel, 1964 Ankara doğumlu olup ilk ve orta öğretimini TED Ankara Kolejinde, üniversite eğitimini ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaptı. 1992 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde psikiyatri uzmanı oldu. İki yıl Sağmalcılar cezaevinde psikiyatrist olarak çalıştıktan sonra, 1995 yılından itibaren Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM Kliniğinde çalışmaya başladı. 2000 yılında ise ergen madde bağımlılarının tedavi edildiği ÇEMATEM Kliniğinin sorumluluğuna atandı. Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nin kurucusudur. Bugüne kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle 5 ödül kazanmıştır. Yurt içi ve dışı birçok makalesi yanında madde kullanımı ve bağımlılıkla ilgili yazdığı 7, depresyonla ilgili 2 adet yayımlanmış kitabı vardır. Boğaziçi Üniversitesi ve Okan Üniversitesinde part-time ders vermektedir. Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesidir.

Prof. Dr. Işık KARAKAYA

1996 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirerek tıp doktoru olmuştur. 2001 yılında Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığına hak kazanmış, 2008 yılında Doçent ünvanı ve 2014 yılında Profesör ünvanı almıştır. Çocuk ruh sağlığı ve hastalıkları alanında ulusal ve uluslararası yayınları ve kitap bölümü yazarlıkları bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurt dışı birçok kongre ve toplantıya konuşmacı olarak katılmıştır. Çocukluk çağı ruhsal travmaları alanında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler vermektedir. Bu alanda ulusal ve uluslararası çalışmalarda görev almıştır. Halen Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Travma Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Akademik çalışmalarını İstanbul Bilgi Üniversitesinde sürdürmektedir.

Yrd. Doç. Dr. Ş. Gonca ZEREN

Merzifon’da dünyaya gelen Şerife Gonca Zeren, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans programını bitirmiştir. Aynı üniversite ve aynı bölümde 1999’da yüksek lisans ve 2006’da da doktora programını tamamlamıştır. İlk olarak özel bir okulöncesi kurumunda ardından MEB’e bağlı bir lise ve sonra da bir ilköğretim okulunda psikolojik danışman olarak görev yapmış, 1996- 2005 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2005- 2009 yılları arasında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde öğretim görevlisi ve yardımcı doçent olarak görev almıştır. 2009 yılından beri Yıldız Teknik Üniversitesinde öğretim üyesidir.

Uzm. Psik. Kinyas TEKİN

Psikolog Kinyas Tekin, İstanbul Üniversitesi sağlık bilimlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimini bitirdikten sonra İstanbul Bilim Üniversitesinde psikoloji bölümünü tamamlamıştır. 2007 – 2016 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında çalışmıştır. Tıp Fakültesinde çalıştığı bu dönemde klinik ve akademik çalışmalarını sürdürmüştür. Psikiyatri anabilim dalında çalıştığı bu dönemde, bilişsel davranışçı terapi, şema terapi, göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işlemleme, sanat terapi, psikiyatrik rehabilitasyon, psikotik bozukluklar ve alkol madde bağımlılığı alanında eğitimler almış ve klinik çalışmalarda bulunmuştur. İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Sanat Terapi ve Rehabilitasyon biriminin oluşma sürecinde bulunmuştur. 2010 – 2016 yılları arasında Humanite Psikiyatri Tıp Merkezi’nde bağımlılık tedavisi gören danışanlarla bireysel ve grup terapileri sürdürmüştür. Halka yönelik ücretsiz eğitimler, alanda çalışanlara yönelik mesleki eğitimlerde bulundu. 2016 yılından beri Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinde uzman psikolog ve eğitim koordinatörü olarak çalışmaktadır. Moodist Bağımlılık Merkezi ekibi üyesi olarak yatan ve ayaktan danışan takibi yapmaktadır. Bu kapsamda kumar bağımlılığı tedavi programını geliştirmiş ve uygulamaktadır. Hizmet içi eğitimler, kurumsal eğitimler, mesleki ve üst uzmanlık eğitimleri koordinatörlüğü yapmaktadır.

Psk. Dan. Mehmet Hilmi EREN

1981 Kırıkkale doğumlu Mehmet Hilmi Eren, 2002 yılı İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık anabilim dalı mezunudur. Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul, ortaokul ve lise türlerinde rehber öğretmenlik görevinin yanı sıra 2006 senesinde Zeytinburnu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, 2010 senesinde Bakırköy Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü yapmış olup, 2013 senesinden itibaren de Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Aynı zamanda TÜZDER kurucu başkanlığı ve Gelecek Eğitimde Derneği genel sekreterliğini yapmıştır. Eğitim Evde ve Ev Okulu Derneğinin kurucu başkanı olarak görevini sivil toplum sahasında da yürütmektedir.. 7 yıldır İstanbul Aydın Üniversitesi ve Kültür Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak akademisyenlik görevini yürütmektedir. Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yapan Mehmet Hilmi Eren, Okan Üniversitesinde Eğitim Yönetim ve Denetimi doktora programına devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.