İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bahçelievler Tügva Ortaokullar Arası Münazara Yarışması Finali Tamamlandı

Orgeneral Eşref Bitlis Ortaokulu ilçe 1. si oldu.
Bahçelievler Tügva Ortaokullar Arası Münazara Yarışması Finali Tamamlandı

Online Münazara Turnuvaları

Dünya'da en çok değer gören müfredat dışı aktivite olan münazara öğrencilere birçok farklı yetenek katmasının yanı sıra onları daha iyi insanlar yapıyor. Öğrencilerde oluşturduğu farklı düşüncelere saygı duyabilme, hoşgörü, yapıcı tartışma kültürü ve empati kurma gibi becerilerle daha iyi bir dünyanın kapısını aralıyor. Aynı zamanda öğrencilere günümüz iş dünyasında en çok ihtiyaçları olabilecek yetenekleri kazandırıyor. Bu sayede öğrenciler karmaşık problem çözme, eleştirel düşünce, yaratıcılık, insan yönetimi ve takım olabilme, muhakeme ve karar alabilme, zihinsel esneklik gibi birçok yeteneğe sahip oluyor. Bunlar yanında birçok farklı disiplinde bilgi birikimi elde ediyorlar; hukuk, uluslararası ilişkiler, toplumsal entegrasyon, birey özgürlüğü, hayvan hakları, çevre, spor gibi birçok alanda tartışıyorlar. Tüm bu birikimlere sahip olurken, bu birikimleri etkileyici ve düzgün bir şekilde ifade edebilecekleri hitabet yeteneklerini de kazanıyorlar. Günümüzde iyi bir not ortalaması, iyi bir yabancı dil birçok insanın sahip olduğu özellikler haline geldi; bunlar yanında bireyleri katıldıkları müfredat dışı aktivitelerin kattığı olağanın dışındaki özellikler farklı kılıyor.  

Bahçelievler Tügva Online Münazara Finali

Covid-19 pandemisi nedeniyle sosyal izolasyon uygulayarak evlerimizde kaldığımız bu günler en sevdiğimiz aktiviteden uzak kalmak için bir bahane olmadı. Baçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Online Münazara Platformu'nu faaliyete geçirdik.Yarışmalara katılan tüm okullarımız, öğretmen ve öğrencilerimiz hem keyifli hem öğretici tartışma ortamı içerisinde finalleri tamamladı.Ortaokullar için düzenlediğimiz Bahçelievler Tügva Ortaokullar Arası Münazara Yarışması Finalini Orgeneral Eşref Bitlis Ortaokulu kazanarak İlçe 1. si oldu.      

 

 

08-04-2021

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.