İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALİT ZİYA İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMİN ÇIKRIKÇI´YI ZİYARET ETTİ

Halit Ziya Uşaklıgil İlkokulu yönetici, öğretmen ve öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ÇIKRIKÇI’yı makamında  ziyaret ederek  ve okul dergileri için röportaj gerçekleştirdi.   
HALİT ZİYA İLKOKULU  ÖĞRENCİLERİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMİN ÇIKRIKÇI´YI ZİYARET ETTİ

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ÇIKRIKÇI´nın Halil Ziya İlkokulu öğrencileri ile röportajı:

 

 Kaç yıldır Bahçelievler´de görev yapmaktasınız? Daha önce nerede çalıştınız?

20 yıldır burada çalışıyorum ama 4 yıldır İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapıyorum.

 Bahçelievler’de görev yapmanın kolay ve zor yönleri nelerdir?

 Kolay yönü uzun zamandır burada çalıştığım için herkesi tanıyorum ve seviyorum ancak Bahçelievler çok kalabalık bir ilçe bu da işimizin zor olan yanı.

 Bu mesleği seçmeseydiniz hangi mesleği seçerdiniz ? Küçükken ne olmayı hayal ederdiniz?

 Eğer bu mesleği seçmeseydim avukat olmak isterdim. Küçükken hep öğretmen olmak istedim ve öğretmen oldum onun için çok mutluyum.

 Mesai saatleri dışında ailenizle nasıl vakit geçirirsiniz? Hobileriniz Nelerdir?

Mesai saatleri dışında mümkün olduğunca ailemle vakit geçiriyorum. Yürüyüş yapıyorum ve kitap okumayı çok seviyorum. Özellikle yeni çıkan kitapları takip ediyor; alıp okumaya çalışıyorum.

 Okulumuz hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

Halit Ziya Uşaklıgil İlkokulu benim çok önem verdiğim bir okuldur. Bana göre bütün okullar aynı imkanlardan, aynı fırsatlardan yararlanmalı. Göreve geldiğim günden bu yana takip ediyorum, Halit ziya Uşaklıgil ilkokulu her geçen sene daha düzenli, daha başarılı bir okul oluyor.

Son olarak dergimiz okurlarına tavsiyeleriniz nelerdir?

Öncelikle velilere şunu söylemek isterim. Dünyanın en kıymetli, en değerli varlığına yani bir çocuğa sahipsiniz. Siz kıymetli veliler çocuğunuzu vatanına, milletine hizmet edece şekilde yetiştirmelisiniz. Velilerimiz, okul idarecileri ve öğretmenleriyle iş birliği içinde çalışarak okulu desteklemelidir. Halit Ziya Uşaklıgil İlkokulundaki velilerimiz okullarını sahiplenmelidirler. Zaten okulunu sahiplenen veli kendi çocuğunu da sahiplenmiş demektir. Neticede “Güzellikler el birliği ile ortaya çıkar”.

Öğrencilerimize de şunları söylemek isterim:

Teknoloji çağında yaşıyoruz. Kendimizi bu çağa uygun donanımlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Bunun için:

1. Dersi çok iyi öğrenmeliyiz. Öğretmenimizi çok iyi takip etmeliyiz.

2. Bir spor dalına ilgilimiz olmalı ve sürekli bir şekilde spor yapmalıyız. Çağımızın en büyük sorunlarından biri obezitedir. Bunun için küçük yaştan itibaren spor yapmalıyız.

3. Müzikle ilgilenmeliyiz. Sesimiz güzelse kendimizi o yönde geliştirmeli ya da bir müzik aleti çalmayı öğrenmeliyiz. Müzikteki güzellik, estetik insanın doğasına da yansır.

4. Bu çağda mutlaka bir yabancı dil öğrenmemiz gerekir. Özelikle dünya genelinde en çok hangi dil kullanılıyorsa o dili öğrenmeliyiz.

Son olarak her öğrencimizin bir hedefi olması gerekir. Ben şu meslekte kendimi geliştirip vatanıma hizmet edeceğim diye küçük yaştayken kararınızı vermelisiniz. Ve ne iş yaparsanız yapın, en güzelini yapmaya çalışın.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ziyarette bulunarak röportajı gerçekleştiren okulumuzu kutluyor; başarılarının devamını diliyoruz.

 

22-03-201822-03-201822-03-201822-03-201822-03-201822-03-201822-03-201822-03-2018

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.