İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ÇIKRIKÇI´nın 23 Nisan Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin ÇIKRIKÇI´nın 23 Nisan Mesajı

23 NİSAN MESAJI

Aydınlık yarınların güvencesi olan sevgili öğrencilerim, Her fidanı sevgiyle büyüten fedakâr öğretmen arkadaşlarım,

Tarihin, Kültürün ve medeniyetin başkentinde yaşayan saygıdeğer İstanbullular ve sevgili Bahçelievlerliler…

Millet egemenliğine dayalı olan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.

23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da Hacı Bayram Veli Camii’nde kılınan cuma namazının ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi; Kur’an tilavetiyle, salavatı şerifelerle, dualarla açıldı. Türkiye’nin her yerinden gelen, bütün renkleriyle, bütün farklılıklarıyla aynı ortak gaye etrafında toplanan milletvekilleri, derin bir huşu ve büyük bir heyecan içinde Mecliste ilk toplantılarını gerçekleştirdiler.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’dan başlayarak Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatmıştır. Işığını, vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdeci olmuştur.

İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’nin aydınlık yarınlarıydı. O dirilişin en canlı örneğini 15 Temmuz´da, hain Fetö örgütünün Türkiye´yi işgal girişiminde bir kez daha yaşadık. Milletin egemenliğini ve demokrasiyi ortadan kaldırarak bu toprakları işgale kalkışan, hain fetö terör örgütü, işbirlikçileriyle birlikte, milletimizin birliği ve direnişi karşısında şaşkına dönmüş ve gereken dersi almıştır.

Bu millet; kendi meclisini bombalayan, kendi insanlarına kurşun sıkan, kendi insanını tanklar altında ezenleri asla unutmayacaktır. Birlik ve beraberliğimizi bozmak için, Fetö, Pkk Deaş ve Dhkpc gibi terör örgütleriyle yola çıkanlar, bu milletin birlik ve beraberliğini bozamayacaktır.   İçimizdeki ve dışımızdaki bazı şer odakları dün olduğu gibi bugün de, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak için fitne tohumları ekmeye ve bu milleti parçalamaya devam edecektir. Bu millet buna asla izin vermeyecektir.

Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü, Boşnağı, Arabı, Acemi ve bu topraklarda yaşayan tüm gruplarıyla, biz birlikte varız, birlikte kardeşiz ve birlikte güçlüyüz. Bizi güçlü kılan, değerlerimiz, inancımız, kardeşliğimiz ve birlik beraberliğimizdir. Çanakkaleyi geçilmez kılan güç budur, kurtuluş savaşını kazandıran güç budur, 15 Temmuzu, kazandıran güç budur.

23 Nisan, Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sevgili çocuklar, sevgili gençler; Sizler yeni ve güçlü Türkiye’nin aydınlık geleceğinin, aydınlık yüzlerisiniz.

Bu ülke sizlerin omuzlarında yükselecektir. Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun…

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.  

Emin ÇIKRIKÇI

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.