İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAPANIŞ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAPANIŞ MESAJI

19-01-201819-01-201819-01-201819-01-2018 

1. DÖNEM SONU MESAJI

“Kendine iyi bak ki, alemin özü sensin.

Sen varlığın gözbebeği olan ADEMSİN” diyor, ünlü mutasavvıf Şeyh Galip…

Eğitim ve öğretimin de amacı; alemin gözbebeği olan insanı en güzel şekilde yetiştirmek, ona bilgiyi ve ahlakı öğretmektir.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı birinci dönemi boyunca çocuklarımıza, çağın gereklerine göre, her şeyin en iyisini ve en güzelini vermeye çalışarak, ilçemizde eğitim-öğretim faaliyetleri olabildiğince sorunsuz bir şekilde yürütülmüştür.

Eğitim-Öğretim dönemi süresince, 195 Resmi ve özel eğitim kurumumuzda, Şube Müdürlerimiz, okul yöneticilerimiz, Milli Eğitim personelimiz, 6850 öğretmenimizle birlikte, 115.000 (yüz on beş bin) öğrencimizin hayatlarına bir pencere açıp, köklerine bir damla su, ufuklarına bir tutam ışık olmaya çalışılmıştır.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM

Biz yöneticiler ve öğretmenler olarak sizleri çok seviyoruz. Sizler geleceğimizin teminatısınız. Sizler okullarımızın sesi, okul bahçelerimizin çiçeği ve sınıflarımızın neşesisiniz. Bizler sizlerle mutluyuz. Sizlere çok güveniyoruz. Sizlere en güzel hizmeti vermek için elimizden gelen bütün gayreti ve çabayı göstermeye çalışıyoruz. Karnelerinde kırık notları olan öğrencilerimiz asla üzülmesinler, çünkü sadece karne notu geleceğiniz için bir sonuç değildir. Gösterdiğiniz hem akademik, hem sportif, hem kültürel ve sanatsal başarılarınız geleceğiniz için  belirleyici olacaktır.

Sevgili öğrencilerim, ülkemizi bulunduğu durumdan daha ilerilere götürebilmek sizlerin elinde olacaktır. Bu vatan topraklarını düşmanlara çiğnetmeyerek koruyan ve kanları pahasına şehit olarak bizlere emanet eden yüz binlerce şehidimizin emanetine sahip çıkmak en büyük görevimiz olmalıdır. Dünyanın avuçların içine sığacak kadar küçüldüğü, mesafelerin kısaldığı, sınırların kalktığı bir çağda, “üstünlüklerin sayısal insan gücünde değil, teknolojik güçte ve bilimde olduğu bir dönemde yaşıyoruz.” Dünya ile yarışmak için ve dünyanın süper liginde oynamak ve yer almak için daha çok çalışmamız, daha üretken olmamız gerekiyor. Okullarımızda bu gayreti gösterdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.

Ara tatil süresince bol bol dinlenmenizi, gezmenizi, spor yapmanızı, arkadaş ve aile çevrenizle zaman geçirmenizi ve kitap okumanızı öneriyorum. Bol bol dinlenin ve tatil yapın.

SEVGİLİ OKUL YÖNETİCİLERİM VE ÖĞRETMENLERİM

Bizler "İlim Çin´de de olsa gidip alınız, beşikten mezara kadar ilim öğreniniz, bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" diyen bir kökten ve eğitim anlayışından geliyoruz. Dönem boyunca gösterdiğiniz üstün gayret ve çabaya çok teşekkür ediyorum. Sizler sevginin, sadakatin, vefakarlığın, şefkatin ve merhametin timsallerisiniz. Öğrencilerimize karşı yüreklerinizde taşıdığınız sevginin, zaman kavramı gözetmeksizin bu vatan için gösterdiğiniz üstün gayret ve çabaların farkındayız. Sizler bu ülkenin geleceğini dokuyan ve şekillendiren sanatkarlarsınız. Sizlerin emeğinin karşılığı asla yoktur. Bulunduğunuz ortamlarda sizlere en güzel hizmet ve imkanları sunmak için elimizden gelen bütün gayreti gösterdiğinizi biliyorum. Sizler saygının ve değerlerin en büyüğüne layıksınız.

Okullarımızda kurduğumuz Ahşap, Uzay ve Astronomi, Atık ve Endüstriyel Ürünler ile Tasarım, Gıda ve Gastronomi, Geleneksel Türk-İslam Sanatları, Genetik ve Biyoteknoloji, Mekatronik ve robotik çalışmalar, Mimarlık ve yapı tasarım, Moda ve Tasarım, Multiligualizm(Yabancı Dil), Müzik, Kodlama, Sanat, Hibrit, Destek Eğitim Sınıfları ve Yazarlık atölyelerinde sizlerin sayesinde çocuklarımızın yetenek ve becerilerini ortaya çıkararak geleceğini belirlemeye ve tayin etmeye çalışıyoruz.

Yine okullarımızda Bahçelievler Belediye Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan 32 adet kapalı spor salonu ve 5 halı sahamızda, Bahçelievler Belediye Başkanlığı’nın sadece öğrencilerin hizmetine sunduğu 4 kapalı yüzme havuzunda, hem bireysel hem de takım olarak sporun her kademesinde öğrencilerimize imkanlar sunarak, çocuklarımızın, hem fiziksel, hem zihinsel, hem de yetenekleri yönüyle gelişmelerine öncü olmaya ve rehberlik yaparak yetiştiriyoruz.

Tüm çalışmalar için gösterdiğiniz üstün gayret ve performansa çok teşekkür ediyorum. Kendinden emin, kararlı, azimli ve bir hedefi olan yeni Türkiye’nin gelecek yarınları sizlerin sayesinde daha güzel olacaktır.

SEVGİLİ VELİLERİMİZ

Sizlerin emek ve gayretleri asla gözardı edilemez. Sizlerden öncelikli isteğimiz çocuklarınıza gerekli ve ihtiyaçları olan sevginin gösterilmesidir. Çünkü “Eğitim çocuğu sevmekle başlıyor”. Okul dışı çevresel etmenler ve olumsuzluklar çocuklarımıza çok zarar verebiliyor. Onun için tatil süresince çocuklarımızı sokaklardaki olumsuzluklardan, kötü arkadaş çevrelerinden ve kötü alışkanlıklardan koruma hususunda daha dikkatli olmamız gerekiyor. Eğitim – öğretim süresince sizlerin bizlere verdiği güç ve katkı çok büyüktür. Sizlerin desteği hem okullarımızı hem de öğrencilerimizi güçlü kılmaktadır. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

15 Temmuz hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki, vatanımızın ve  milletimizin maddi ve manevi büyümesinden ciddi rahatsız olan dahili ve harici düşmanlarımız uyumamaktadır. İnancımızı, özgürlüğümüzü, vatanımızı ve değerlerimizi korumak için her zamankinden daha çok bir ve beraber olmak ve çok çalışmak zorundayız.

Amacımız; ülke sınırlarımızın düşmanlarımız tarafından çepeçevre kuşatılmaya çalışıldığı bir dönemde, inancı, bayrağı, vatanı, değerleri ve milleti uğruna her türlü fedakarlığı göze alabilecek nesilleri yetiştirebilmektir.

 

“Gelecek adına hedefleriniz ve hayalleriniz varsa güçlüsünüz” demektir.

Öğrencilerinde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yeşerten siz değerli öğretmen arkadaşlarıma, tüm öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.

 

                                                                                                       Emin ÇIKRIKÇI
                                                                                                    Milli Eğitim Müdürü

19-01-201819-01-201819-01-201819-01-2018

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.