İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN SENE SONU MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN SENE SONU MESAJI

“Kendine iyi bak ki, alemin özü sensin

Sen varlığın gözbebeği olan ADEMSİN”

diyor, ünlü mutasavvıf Şeyh Galip…

 

Eğitim ve öğretimin de amacı alemin gözbebeği olan insanı en güzel şekilde yetiştirmek, ona bilgiyi ve ahlakı öğretmektir.

2016-2017 eğitim- öğretim yılı boyunca çocuklarımıza, çağın gereklerine göre, onların her yönüne dokunacak şekilde her şeyin en iyisini ve en güzelini vermeye çalışarak, ilçemizde eğitim-öğretim faaliyetleri olabildiğince sorunsuz bir şekilde yürütülmeye çalışılmıştır.

Eğitim-Öğretim dönemi süresince, Milli Eğitim personelimiz, 170 Resmi ve özel eğitim kurumumuzda 6500 öğretmenimizle birlikte, 115.000 (yüz onbeş bin) öğrencimizin hayatlarına bir pencere açıp, köklerine bir damla su, ufuklarına bir tutam ışık olmaya çalışılmıştır.

 

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM

Biz yöneticiler ve öğretmenler olarak sizleri çok seviyoruz. Sizler geleceğimizin teminatısınız. Sizler okullarımızın sesi, okul bahçelerimizin çiçeği ve sınıflarımızın neşesisiniz. Bizler sizlerle mutluyuz. Sizlere çok güveniyoruz. Sizlere en güzel hizmeti vermek için elimizden gelen bütün gayreti ve çabayı göstermeye çalışıyoruz. Karnelerinde kırık notları olan öğrencilerimiz asla üzülmesinler, çünkü sadece karne notu geleceğiniz için bir sonuç değildir. Gösterdiğiniz hem akademik, hem sportif, hem kültürel ve sanatsal başarılarınız geleceğiniz için  belirleyici olacaktır.

Sevgili öğrenciler, ülkemizi bulunduğu durumdan daha ilerilere götürebilmek sizlerin elinde olacaktır. Bu vatan topraklarını düşmanlara çiğnetmeyerek koruyan ve kanları pahasına şehit olarak bizlere emanet eden yüz binlerce şehidimizin emanetine sahip çıkmak en büyük görevimiz olmalıdır. Dünyanın avuçların içine sığacak kadar küçüldüğü, mesafelerin kısaldığı, sınırların kalktığı bir çağda, üstünlüklerin sayısal insan gücünde değil, teknolojik güçte ve bilimde olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Dünya ile yarışmak için ve dünyanın süper liginde oynamak ve yer almak için daha çok çalışmamız, daha üretken olmamız gerekiyor. Yıl boyu bu gayreti gösterdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bir adım sonrası için daha çok çalışacağınıza inanıyor ve hepinize çok güveniyorum.

Tatil süresince bol bol dinlenmenizi, gezmenizi, yaz kurslarına katılmanızı, spor yapmanızı, arkadaş ve aile çevrenizle zaman geçirmenizi ve kitap okumanızı öneriyoruz. Kısaca söylemek gerekirse, dinlenin ve tatil yapın.

 

SEVGİLİ OKUL YÖNETİCİLERİM VE ÖĞRETMENLERİM

Bizler "İlim Çin´de de olsa gidip alınız, beşikten mezara kadar ilim öğreniniz, bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" diyen bir kökten ve eğitim anlayışından geliyoruz. Yıl boyu okullarımızda gösterdiğiniz üstün gayret ve çabaya çok teşekkür ediyorum.

Sizler sevginin, sadakatin, vefakarlığın, şefkatin ve merhametin timsallerisiniz. Öğrencilerimize karşı yüreklerinizde taşıdığınız sevginin, zaman kavramı gözetmeksizin bu vatan için gösterdiğiniz üstün gayret ve çabaların farkındayız. Sizler bu ülkenin geleceğini dokuyan ve şekillendiren sanatkarlarsınız. Sizlerin emeğinin karşılığı asla yoktur. Bulunduğunuz ortamlarda sizlere en güzel hizmet ve imkanları sunmak için elimizden gelen bütün gayreti gösterdiğinizi biliyorum. Sizler saygının ve değerlerin en büyüğüne layıksınız.

Okullarımızda sizlerin sayesinde birlikte yürüttüğümüz

1-30’un üzerinde bilim ve sanat fuarı projeleri, 

2-Özel yetenekli öğrencilerimizle ilgili hem ilkokul, hem de ortaokullarımızda yürütülen kalkınma ajansı destekli projeler,

3-Veli eğitimi ve paylaşım projeleri

4-Kodlama eğitimleri ve tasarım projeleri

5-AB Erasmus Projeleri,

6-Kitap okuma projeleri

7-İyi örnekler ve yenilikçilik projeleri

8-Yetim kardeş projesi

9-Okullarımızda bulunan 32 adet kapalı spor salonu ve 5 halı sahamızda, Bahçelievler Belediye Başkanlığı’nın sadece öğrencilerin hizmetine sunduğu 4 kapalı yüzme havuzunda, kısaca hem bireysel hem de takım olarak sporun her kademesinde öğrencilerimize imkanlar sunarak, çocuklarımızın, hem fiziksel, hem zihinsel, hem de yetenekleri yönüyle gelişmelerine öncü olmaya ve rehberlik yapmaya çalıştık.

10-Türkiye’ye örnek olarak sunulan “Cansuyu Suyu Oldun Okulum” başlıklı Suriyeli sığınmacılarla ilgili kardeşlik ve eğitim projesi

11-Çocuk yazarlar projeleri, akıl ve zeka oyunları projeleri gibi onlarca projeyle çocuklarımıza farklı farklı imkanlar sunmaya çalıştık.

Tüm çalışmalar için gösterdiğiniz üstün gayret ve performansa çok teşekkür ediyorum. Kendinden emin, kararlı, azimli ve bir hedefi olan yeni Türkiye’nin gelecek yarınları sizlerin sayesinde daha güzel olacaktır.

 

SEVGİLİ VELİLERİMİZ

Sizlerin emek ve gayretleri asla gözardı edilemez. Sizlerden öncelikli isteğimiz çocuklarınıza gerekli ve ihtiyaçları olan sevginin gösterilmesidir. Çünkü “Eğitim çocuğu sevmekle başlıyor”. Okul dışı çevresel etmenler ve olumsuzluklar çocuklarımıza çok zarar verebiliyor. Onun için tatil süresince çocuklarımızı sokaklardaki olumsuzluklardan, kötü arkadaş çevrelerinden ve kötü alışkanlıklardan koruma hususunda daha dikkatli olmamız gerekiyor. Eğitim – öğretim süresince sizlerin bizlere verdiği güç ve katkı çok büyüktür. Sizlerin desteği hem okullarımızı hem de öğrencilerimizi güçlü kılmaktadır.

2016-2017 Eğitim-Öğretim dönemini, sadece 15 Temmuz hain darbe girişimiyle değil aynı zamanda milletimizin kıyamı ve destanıyla  hatırlamalıyız.

 

15 temmuz hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki, vatanımızın ve  milletimizin maddi ve manevi büyümesinden ciddi rahatsız olan dahili ve harici düşmanlarımız uyumamaktadır. İnancımızı, özgürlüğümüzü, vatanımızı ve değerlerimizi korumak için her zamankinden daha çok bir ve beraber olmak ve çok çalışmak zorunda olduğumuzu asla unutmamalıyız.

Amacımız; inancı, bayrağı, vatanı, değerleri ve milleti uğrunda her türlü fedakarlığı gösterebilecek nesilleri yetiştirebilmektir.

 

“Gelecek adına hedefleriniz ve hayalleriniz varsa güçlüsünüz” demektir.

2016-2017 Eğitim-Öğretim dönemi süresince; yaptığı rehberlik ve verdikleri destekleriyle her zaman yanımızda olan İlçe Kaymakamımız Sayın Osman ATEŞ’e, her türlü ihtiyacımıza karşılık vererek sürekli yanımızda olan Belediye Başkanımız Sayın Osman DEVELİOĞLU’na, Emniyet Müdürümüz Sayın Kenan Şaban SÜZGÜN’e, İlçe Müftümüz sayın Ömer Faruk BİLGİLİ’ye, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz sayın Numan ŞAHİN’e, destek veren ve katkı sunan tüm daire müdürlerimize, her zaman yanımızda olan Mahalle Muhtarlarımıza, Katkı sunan ve destek veren Sivil toplum kuruluşlarımıza ve bize sonsuz destek olan velilerimize çok teşekkür ediyorum.

Öğrencilerinde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yeşerten siz değerli öğretmen arkadaşlarıma, tüm öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyor, hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

                     Emin ÇIKRIKÇI  

Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.