İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜNÜN 100. YIL DÖNÜMÜ ÖZEL YAYINI

İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 100. yıldönümü özel yayını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin ÇIKRIKÇI ve öğrencilerimizin katılımı ile bu akşam Saat 20.00'de @bahcelievlermem instagram hesabımızda gerçekleştirilecektir.
İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜNÜN 100. YIL DÖNÜMÜ ÖZEL YAYINI

 Milletin istiklal ve istikbal mücadelesindeki kahramanlığını, azmini, inancını ve kararlılığını anlatan, en zorlu günlerde millete cesaret ve moral kaynağı olan İstiklal Marşı, en kıymetli ortak değerlerden biridir, aziz milletin vatan topraklarının her karışında işgale karşı mücadele verdiği bir dönemde yazılan, istiklalin sembolü olan İstiklal Marşı, gerçek bir bağımsızlık beyannamesidir.
       Vatan ve bayrak sevgisinin timsali, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un miras bıraktığı İstiklal Marşı'nın, milletin hasletlerini, milli ve manevi değerlerini, ideallerini en veciz şekilde özetleyen, bugün herkesin ihtiyaç duyduğu milli mutabakatı karşılayacak kapsayıcılıkta bir destandır. 
Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, inanıyoruz ki Akif'in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak, ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşı'mızı ilelebet muhafaza edecektir. İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimizi bu akşam Saat 20.00'de @bahcelievlermem instagram hesabımızda gerçekleştirilecek olan etkinliğimize davet ediyoruz.

 

 

12-03-2021

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.