İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Merkezi Tüm Meslek Liselerimizde!

Mesleki Eğitim Merkezi Tüm Meslek Liselerimizde!

Milli Eğitim Bakanlığımızın Mesleki Eğitim Merkezini Yaygınlaştırma Programı kapsamında Mesleki Teknik ve Anadolu Liseleri bünyelerinde Mesleki Eğitim Merkezleri oluşturulmuştur. Haftada 1 gün okula 4 gün staja giderek özellikle okul terki yapan öğrenciler kendi okullarında eğitim hayatlarını sürdürebilme imkanına kavuşmuştur.

Öğrencilerimiz 31 Aralık 2021 tarihine kadar okullarında bulunan MESEM 'e kayıt yaptırmaları halinde eğitim hayatlarında 1 yıl kazanarak avantajlı devam etmeleri söz konusu olmaktadır.

Sürekli devamsız ve okul terki yapan tüm meslek lisesi öğrencilerimizi kendi okullarında eğitimlerine MESEM ile devam ettirmeye çağırıyoruz. Diğer türdeki ortaöğretim kurumlarında sürekli devamsız ve okul terki yapan tüm öğrencilerimizi ve bireyleri kendilerine en yakın meslek lisesi ya da Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt olarak haftada 1 gün okul 4 gün iş hayatına devam ederek meslek lisesi mezunu olmaya çağırıyoruz. Bu öğrencilerimiz ve bireyler 11. Sınıfın sonunda Kalfalık Belgesi, 12. Sınıfın sonunda Ustalık Belgesi ve Lise Diploması almaya hak kazanacaklardır.

Gelin hep birlikte bu fırsatlardan meslek sahibi ve meslek lisesi mezunu olarak yararlanalım.

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.