İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI’NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI’NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

ZAFER HAFTASI

      30 Ağustos Zaferi, Ağustos ayındaki zafer zincirlerimizin son halkasıdır. Bu zafer, Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

      Malazgirt Zaferiyle başlayıp Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin  asla bitmeyeceğini, en zor dönemimizde, 7 düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile dünyaya ilan etmiştik.

      30 Ağustos Zaferi, bu kararlılığımızın yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır. İki yıl önce gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimiyle, Türk Milleti, 15  Temmuz’da, emperyalist güçlere karşı istiklalini ve istikbalini koruma  hususundaki azmini bir kez daha dünyaya göstermiştir.  

      1071 Malazgirt zaferinden, 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferine, Sultan Alparslan´dan, M. Kemal Atatürk´e, bu toprakları bizlere vatan kılan ve bu uğurda canlarını feda eden, devlet yöneticilerimizden askerlerimize, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

          30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

 

                       Emin ÇIKRIKÇI                                                                                                                    

                    Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.