İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMİN ÇIKRIKÇININ 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMİN ÇIKRIKÇININ 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM  YILI  HAYIRLI OLSUN

Saygıdeğer yönetici ve öğretmen arkadaşlarım, kıymetli velilerimiz ve bu ülkenin geleceği sevgili öğrencilerim,

Yeni bir eğitim öğretim dönemi için yeniden birlikteyiz. 

İlçemizde yaklaşık 115 bin öğrencinin eğitim göreceği, resmi ve özel 202 eğitim kurumu, 6580 eğitimci ordusu ile yeni dönem için bizler hazırız.

Yeni dönem bir çok yenilikle birlikte başlıyor. Teog sınav sisteminin kaldırıldığı, lise yerleştirmelerinin çoğunlukla adresimize en yakın okullara yapıldığı, tüm öğrencilerimizin ilçe içerisindeki okullarımıza yerleştirildiği yeni bir sisteme geçilmiş oldu. Hayırlı olsun.

Yeni bir anlayış ve yeni bir bakış açısıyla, doktor, avukat, mühendis, öğretmen vb mesleklerin yanında, bilimde, sanatta, beceride, teknolojide dünya ile yarışabilmemiz ve Türkiye’nin geleceği için mesleki eğitime daha fazla önem vererek, ülkemiz sanayisinin ve iş dünyasının ihtiyacı olan, tasarımcısından  elektrikçisine, tornacısından tesisatçısına, mobilyacısından kaynakçısına, otomotiv tamircisinden mimarına, yenilenilir enerji üreticisinden raylı sistemler teknikerine, grafikercisinden bilgisayarcısına, inşaatçısından haritacısına, takı imalatçısından laborantına,  matbaacısından radyo televizyoncusuna, uçak bakımından yiyecek içecek hizmetlerine, müzisyeninden hemşiresine ara elemanları Meslek Liselerimizde yetiştirmeye çalışacağız.

İlkokullarımız, ortaokullarımız ve liselerimizde kurduğumuz onlarca atölyemizde, çocuklarımızla birlikte, bilimi ve bilgiyi daha fazla üretmeye çalışacağız.

Bizim olan, milli olan ve yerli olan (otomobilinden gemisine, uçağından füzesisine, helikopterinden uzay araçlarına, bilgisayarından telefonuna) her aleti yada eşyayı üretmeye çalışacağız. 

Biz; ülkemizi dünya ile yarıştıracak olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize güveniyoruz.

Kıymetli velilerimiz;

Çocuklarımızdan sadece akademik yada mesleki bir başarı beklentisi içerisinde olmamalıyız. Onların iyi bir insan olması için ne gerekiyorsa onları da yapmalıyız. Çocuklarımızın zihinlerini bilgiyle, davranışlarını güzel ahlakla, kalplerini inanç, heyecan, aşk ve şevkle, vatan ve millet sevgisiyle doldurmak için çaba göstermeliyiz. Onların daha iyi yetişmeleri için okullarımızın ve öğretmenlerimizin yanında yer almalı ve onlara destek olmalıyız. 

Kıymetli öğretmenlerimiz, 

Hiç şüphesiz geleceğimizin mimarları sizlersiniz.  İstikbalimiz sizlerin gayretleri ile şekillenmektedir. Bu ülke sizlerin öncülüğü ve liderliğinde yeniden imar ve inşa edilmektir. Sizlerin fikirleri, sizlerin dokunuşları ve sizlerin keşifleri çok önemlidir.

Geleceğin devlet adamlarını, bilim adamlarını, siyaset adamlarını, akademisyen, spor ve sanat adamlarını sizler yetiştiriyorsunuz. Büyük hayaller kurup büyük düşünmek, büyük ideal ve iddia sahibi olmak zorundayız. İyi örnek olmak, önde ve öncü olmak zorundayız.

Adanan bireyler olarak, vatanı, inancı, ezanı, bayrağı ve değerleri için, kendini adayabilen dava erlerini yetiştirmeliyiz.

Gazi Mustafa Kemal’in belirttiği çağdaş medeniyet düzeyine ulaşmak için, Çok okuyan, çok araştıran, çok takip eden, çok inceleyen bireyler olmalıyız.

Sanata dair, müziğe dair, spora dair, teknolojiye dair ve millet olarak bizleri var kılan değerlerimize dair mutlaka bir sözümüz olmalı. Bunun için çok donanımlı olmalıyız. 

Çağa uyumlu olacak şekilde gününe gün kendimizi yenileyebilmeliyiz.  Öğrencilerimiz çoğu zaman bizim ne dediğimize değil ne yaptığımıza bakarlar. Bizi takip eder ve ayak izlerimizin peşinden gelirler.

Okumayan öğretmen okutamaz; yazmayan öğretmen yazdıramaz. Öğrencilerimiz söylediklerimizden daha çok yaptığımızı yapmaktadırlar.

Sevgili öğrenciler,

Sizler, bizler için çok değerlisiniz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Sizler için ne yapsak azdır. Sizleri çağa uygun olacak şekilde yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

İki yıl önce (2016) 15 temmuz hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki ülkemizin ve milletimizin maddi ve manevi olarak büyümesinden ciddi rahatsız olan dahili ve harici düşmanlarımız vardır. Ve düşmanlarımız uyumamaktadır. Bunun için çok ama çok çalışmalıyız. 

İnancımızı, özgürlüğümüzü, vatanımızı korumak için her zamankinden daha çok çalışmak zorundayız. Hem akademik, hem sosyal, hem kültürel alanda kendimizi donanımlı bir şekilde yetiştirmeliyiz. 

Değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz,

Bu kadim topraklarda öğrencilerimiz arasından, bilim, sanat, müzik, edebiyat ve teknolojiye dair,  yeni İbni Sinalar, Farabiler, İbni Haldunlar, Harezmiler, Biruniler, Ali Kuşçular, Pri Reisler, Katip Çelebiler, Uluğ Beyler, Mimar Sinanlar, Dede efendiler ve Itriler yetiştirmeliyiz.

Bu toprakları korumak için, yeni Sultan Alparslanlar, Ertuğrul Gaziler, Fatih Sultan Mehmetler,  Yavuzlar, Sultan Süleymanlar, Ulubatlı Hasanlar, Seyit Onbaşılar, Abdulhamitler, Mustafa Kemaller ve Ömer Halis Demirler yetiştirmek zorundayız.

Bu toplumun tüm bireyleri için gönülden gönüle sevgi bağları kurarak yeni, Yunus Emreler, Mevlanalar, Nabiler, M.Akif Ersoylar, Necip Fazıllar ve Sezai Karakoçlar yetiştirmeliyiz.

Elimizdeki tüm imkanları kullanarak, bize emanet edilen yavrularımızı; Milli ve manevi değerlerine bağlı, Memleket meselelerine duyarlı, İnancı, bayrağı, vatanı ve milleti uğrunda her türlü fedakarlığı yapabilecek şekilde yetiştirmeliyiz.

Çocuklarımızın başkalarının değirmenine su taşıyan, vatan düşmanlarının maşası olan, bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya ve işgal etmeye kalkışan, Fetöcü yada diğer bütün terör guruplarının ağına düşmelerine engel olmalıyız. 

Bizler heyecanımızı ve umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz. Bu vatan için 7/24 mesai mantığıyla çok çalışacağız, çok yorulacağız ama başaracağız. 

Gayret bizden yardım Allah´tandır. Sağlık, huzur ve başarı dolu güzel bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Hayırlı olsun. 

                Emin ÇIKRIKÇI 

              Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.