İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI'NIN 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI, DÖNEM SONU MESAJI.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI'NIN 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI, DÖNEM SONU MESAJI.

TATİL

"Bir milletin ve bir devletin yaptığı en iyi yatırım nesline yaptığı yatırımdır."
"Medeniyetin ve Gelişmişliğin gerçek ölçüsü; 
Ne nüfus çokluğu, ne kentlerin büyüklüğü, ne de üretim bolluğudur. Gerçek ölçü, ülkenin yetiştirdiği insanların nitelikleridir" der, bir düşünür.
Ülkelerin geleceğini, yetiştirdiği, üstün vasıflı, becerikli ve nitelikli insanlar belirler.
Amacımız alemin gözbebeği olan insanı, ülkemiz ve geleceğimiz için en güzel şekilde yetiştirmek, ona bilgiyi ve ahlakı öğretmektir.

2018-2019 eğitim- öğretim yılı boyunca; 
Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte, çağın gereklerine göre, çocuklarımıza her şeyin en iyisini ve en güzelini vererek, eğitim-öğretim faaliyetleri, ilçemizde olabildiğince sorunsuz bir şekilde yürütülmeye çalışılmıştır.

Dönem başından dönem sonuna kadar, 
93 Resmi, 105 Özel eğitim kurumumuzda, 
6850 öğretmenimizle birlikte 118.000 (yüz onsekiz bin) öğrencimize dokunarak, onların geleceği için hayal dünyalarında bir pencere açmaya ve ufuklarında bir tutam ışık olmaya çalıştık.

Türkiye'de ilk defa;
Cumhurbaşkanımız, Milli Eğitim Bakanımız, tüm eğitim camiası ve tüm paydaşlarımızla birlikte, ortaya konulan, 2023 Eğitim Vizyonu iradesinin tarihi sorumluluğu içerisinde çalışmalarımızı yürüttük. Gelecek yarınlarımızın konulan hedefler doğrultusunda gerçekleşeceğine inanıyoruz.

Ülkemizde Mesleki eğitimin önemi, yerli ve milli üretim, sektörle işbirliği, milli teknolojimizin geliştirilmesi hususunda önemli adımlar atılarak, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği hususunda çok özel ve güzel çalışmalar yapıldı.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM
Bizler sizlerle mutluyuz. 
Biz yöneticiler ve öğretmenler olarak sizleri çok seviyoruz. Sizler bu ülkenin 100 yıllarını inşa edecek olan çok ama çok önemli mimarlarısınız. Sizler hem bizlerin, hem kendinizin hem de bu ülkenin geleceğinin teminatısınız.
Okullarımızın sesi, okul bahçelerimizin çiçeği ve sınıflarımızın neşesisiniz.

Biz sizlere çok güveniyoruz. Sizlere en güzel hizmeti vermek için elimizden gelen gayreti ve çabayı göstermeye çalışıyoruz. 
Karnelerinde kırık notları olan öğrencilerimiz asla üzülmesinler, çünkü sadece karne notu geleceğiniz için bir sonuç değildir.

Gösterdiğiniz hem akademik, hem sportif, hem kültürel hem de sanatsal başarılarınız geleceğiniz için  belirleyici olacaktır.
Sevgili öğrenciler, ülkemizi bulunduğu durumdan daha ilerilere götürebilmek sizlerin elinde olacaktır. Bu vatan topraklarını düşmanlara çiğnetmeyerek koruyan ve kanları pahasına şehit olarak bizlere emanet eden yüz binlerce şehidimizin emanetine sahip çıkmak en büyük görevlerimizden biri olmalıdır.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 
Sevgili çocuklar, 
Anlık değişim ve gelişimlerle, 
Dünyanın avuçların içine sığacak kadar küçüldüğü, zamansal mesafelerin kısaldığı, sınırların ortadan kalktığı İletişim ve Teknoloji çağında yaşıyoruz. Bu çağda, üstünlüklerin sayısal insan gücünde değil, teknolojik güçte ve bilimde olduğunun farkında olmalıyız. 
Dünya ile yarışmak ve dünyada söz sahibi olmak için kesinlikle daha çok çalışmamız, daha çok üretken olmamız gerekiyor. 
Yıl boyu bu gayreti gösterdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.

Tatil süresince bol bol dinlenmenizi, gezmenizi, yaz kurslarına katılmanızı, spor yapmanızı, arkadaş ve aile çevrenizle zaman geçirmenizi ve kitap okumanızı öneriyorum. Kısaca söylemek gerekirse, dinlenin ve tatil yapın.

KIYMETLİ YÖNETİCİLERİM VE ÖĞRETMENLERİM
Bizler; "İlim Çin´de de olsa gidip alınız, beşikten mezara kadar ilim öğreniniz, bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" diyen bir kökten ve eğitim anlayışından geliyoruz. Yıl boyu okullarımızda gösterdiğiniz üstün gayret ve çabaya çok teşekkür ediyorum.
Sizler sevginin, sadakatin, vefakarlığın, şefkatin ve merhametin timsallerisiniz. 
Öğrencilerimize karşı yüreklerinizde taşıdığınız sevginin, zaman kavramı gözetmeksizin bu vatan için gösterdiğiniz üstün gayret ve çabaların farkındayız. Sizler bu ülkenin geleceğini dokuyan ve şekillendiren sanatkarlarsınız. Sizlerin emeğinin karşılığı asla yoktur. Bulunduğunuz ortamlarda sizlere en güzel hizmet ve imkanları sunmak için elimizden gelen bütün gayreti gösterdiğinizi biliyorum. Sizler saygının ve değerlerin en büyüğüne layıksınız.
Okullarımızda sizlerin sayesinde birlikte yürüttüğümüz:
Umudum Öğretmenim, Bir Harf Bin İstanbul, Öğretmeniyle Güzel İstanbul, Harezmi, Mektep İstanbul, Temel Fikirlerden Temel Bilimlere, Öğretmenler Arası Yenilikçi Tasarım, Sağlıklı Gelecek İçin Hijyenik Okullar, Yurdumun Değerleri, Geleceğim Okulda, Fuat SEZGİN'in İzinde, İstanbul'u Okuyorum, Okulumda Bir Ses İki Hareket, 

1-38 bilim ve sanat fuarları 
2-Özel yetenekli öğrencilerimizle ilgili hem ilkokul, hem de ortaokullarımızda yürütülen kalkınma ajansı destekli projeler,
3-Veli Akademileri ve paylaşım projeleri
4-Kodlama eğitimleri ve tasarım projeleri
5-AB Erasmus Projeleri,
6-Kitap okuma projeleri
7-İyi örnekler ve yenilikçilik projeleri
8-Yetim kardeş projesi
9-Okullarımızda bulunan 33 adet kapalı spor salonu ve 5 halı sahamızda, Bahçelievler Belediye Başkanlığı'nın sadece öğrencilerimizin hizmetine sunduğu 4 kapalı yüzme havuzunda, kısaca hem bireysel hem de takım olarak sporun her kademesinde öğrencilerimize imkanlar sunarak, çocuklarımızın, hem fiziksel, hem zihinsel, hem de yetenekleri yönüyle gelişmelerine öncü olmaya ve rehberlik yapmaya çalıştık.
10-Suriyeli sığınmacılarla ilgili kardeşlik ve eğitim projeleri
11-Çocuk yazarlar, akıl ve zeka oyunları projeleri gibi onlarca projeyle çocuklarımıza farklı farklı imkanlar sunmaya çalıştık.

Tüm çalışmalar için gösterdiğiniz üstün gayret ve performansa çok teşekkür ediyorum. 
Kendinden emin, kararlı, azimli ve bir hedefi olan yeni Türkiye'nin gelecek yarınları sizlerin sayesinde daha özel ve daha güzel olacaktır.

SEVGİLİ VELİLERİMİZ 
Sizlerin emek ve gayretleri asla gözardı edilemez. Sizlerden öncelikli isteğimiz çocuklarınıza ihtiyaçları olan sevginin gösterilmesidir. Çünkü "Eğitim çocuğu sevmekle başlıyor" Okul dışı çevresel etmenler ve olumsuzluklar çocuklarımıza çok zarar verebiliyor. Onun için tatil süresince çocuklarımızı sokaklardaki olumsuzluklardan, kötü arkadaş çevrelerinden ve kötü alışkanlıklardan koruma hususunda daha dikkatli olmalıyız. 
Eğitim, öğretim süresince sizlerin bizlere verdiği katkı ve destek çok büyüktü. Sizlerin desteği hem okullarımızı hem de öğrencilerimizi güçlü kılmaktadır.
Şunu çok iyi biliyoruz ki;
Çocuklarımızın geleceğini biz sizlerle birlikte tayin ediyoruz.
Bunun için sizleri en büyük yardımcılarımız olarak görüyoruz.
Amacımız; inancı, bayrağı, vatanı, değerleri ve milleti uğruna her türlü fedakarlığı gösterebilecek nesiller yetiştirerek, bizlere emanet edilen bu kutsal vatanı, M.Kemal Atatürk´ün de hedef olarak gösterdiği, muassır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. 
"Gelecek adına hedefleriniz ve hayalleriniz varsa güçlüsünüz" demektir.

2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi süresince; yaptığı rehberlik ve verdikleri destekle hep yanımızda olan  İlçe Kaymakamımız Sayın İlker ARIKAN'a, yaptığı rehberlik ve liderliklerle her çalışmamızda yanımızda yer alan İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Levent YAZICI'ya, her türlü ihtiyacımıza karşılık vererek, bizlere destek olan Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hakan BAHADIR'a, İlçe sağlık müdürümüz sayın Serap AKKUM´a, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürümüz sayın Numan ŞAHİN'e, destek veren ve katkı sunan tüm daire müdürlerimize, her zaman yanımızda olan Mahalle Muhtarlarımıza, tüm öğretmen ve milli eğitim personelimize, katkı sunan ve destek veren Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve bize sonsuz destek olan velilerimize çok teşekkür ediyorum.

Öğrencileri için her türlü fedakarlığı göze alarak, onların gönüllerinde, sevgiyi, saygıyı ve kardeşliği yeşerten siz değerli öğretmen arkadaşlarıma, tüm öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyor, hepinize iyi tatiller diliyorum.

    Emin ÇIKRIKÇI
Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.