İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin ÇIKRIKÇI'nın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin ÇIKRIKÇI'nın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM  YILI
HAYIRLI OLSUN

Her biri çocuklarımızın ve ülkemizin  geleceği için adanmışlık ruhu taşıyan, saygıdeğer yönetici ve öğretmen arkadaşlarım, kıymetli velilerimiz ve bu ülkenin geleceği sevgili öğrencilerim...

Yeni bir eğitim öğretim dönemi için yeniden birlikteyiz. Yeni dönem, ülkemize, tüm eğitim camiasına ve hepimize hayırlı olsun.

İlçemiz Bahçelievler'de yaklaşık 118 bin öğrencinin eğitim göreceği resmi ve özel 220 eğitim kurumu, 6780 eğitimci ordusu ile yeni dönem için bizler hazırız.

Yeni bir anlayış ve yeni bir bakış açısıyla,
Bilimde, sanatta, beceride, teknolojide dünya ile yarışabilmemiz ve Türkiye'nin geleceği için mesleki eğitime daha fazla önem vererek, sanayinin ve iş dünyasının ihtiyacı olan, tasarımcısından  elektrikçisine,tornacısından tesisatçısına, mobilyacısından kaynakçısına, otomotiv tamircisinden, mimarına, yenilenilir enerji üreticisine, raylı sistemler teknikerine, grafikercisinden bilgisayarcısına, inşaatçısından haritacısına, takı imalatçısından, laborantına,  matbaacısından radyo televizyoncusuna, uçak bakımından yiyecek içecek hizmetlerine, müzisyeninden hemşiresine ara elemanları Meslek Liselerimizde yetiştirmeye çalışacağız.

İlkokullarımız, ortaokullarımız ve liselerimizde kurduğumuz onlarca tasarım ve beceri atölyemizde, çocuklarımızla birlikte, bilimi ve bilgiyi daha fazla üretmeye çalışacağız.
Bizim olan, milli olan ve yerli olan (otomobilinden gemisine, uçağından füzesine, helikopterinden uzay araçlarına, bilgisayarından telefonuna) her aleti yada eşyayı üretmeye çalışacağız.
Biz; ülkemizi dünya ile yarıştıracak olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize güveniyoruz.

Kıymetli velilerimiz;
Çocuklarımızın zihinlerini bilgiyle, davranışlarını güzel ahlakla, kalplerini inanç, heyecan, aşk ve şevkle, vatan ve millet sevgisiyle doldurmak için birlikte çaba gösteriyoruz. Onların daha iyi yetişmeleri için okullarımızın ve öğretmenlerimizin yanında yer almalı ve onlara destek olmalıyız.
Çocuklarımızdan sadece akademik yada mesleki bir başarı beklentisi içerisinde olmamalıyız. Onların iyi bir insan olması için ne gerekiyorsa onları da yapmalıyız.

Kıymetli öğretmenlerimiz,
Hiç şüphesiz sizler, geleceğimiz olan yavrularımızın rehberleri, liderleri ve mimarlarısınız. Geleceğimiz sizlerin gayretleri ile şekillenmektedir. Bu ülke sizlerin fikirleri, sizlerin dokunuşları ve sizlerin keşifleri ile sizlerin öncülüğünde yeniden imar ve inşa edilmektedir.

Geleceğin devlet adamlarını, bilim adamlarını, siyaset adamlarını, akademisyen, spor ve sanat adamlarını sizler yetiştiriyorsunuz. Büyük hayaller kurup büyük düşünmek, büyük ideal ve iddia sahibi olmak zorundayız. İyi örnek olmak, önde ve öncü olmak zorundayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün belirttiği çağdaş medeniyet düzeyine ulaşmak için, çok okuyan, çok araştıran, çok takip eden, çok inceleyen bireyler olmalıyız.

Sanata dair, müziğe dair, spora dair, teknolojiye dair ve millet olarak bizleri var kılan değerlerimize dair mutlaka bir sözümüz olmalıdır.

Şunu biliyoruz ki,
Öğrencilerimiz çoğu zaman bizim ne dediğimize değil ne yaptığımıza bakarlar. Bizi takip eder ve ayak izlerimizin peşinden gelirler.

Okumayan öğretmen okutamaz; yazmayan öğretmen yazdıramaz. Öğrencilerimiz söylediklerimizden daha çok yaptığımızı yapmaktadırlar.

Sevgili öğrenciler,
Sizler, bizler için çok değerlisiniz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Sizler için ne yapsak azdır.
Kıymetli gençler,
Üç yıl önce (2016) 15 Temmuz hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki ülkemizin ve milletimizin maddi ve manevi olarak büyümesinden ciddi rahatsız olan dahili ve harici düşmanlarımız vardır. Ve düşmanlarımız uyumamaktadır. Bizler bunun farkında olmalıyız. Bunun için çok çalışmalıyız.

İnancımızı, özgürlüğümüzü, vatanımızı korumak için her zamankinden daha çok çalışmak zorundayız. Hem akademik, hem sosyal, hem kültürel alanda kendimizi donanımlı bir şekilde yetiştirmeliyiz.

Kıymetli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz,
Bizler bu kadim topraklarda öğrencilerimiz arasından yeniden, bilim, sanat, müzik, edebiyat ve teknolojiye dair,  yeni İbni Sinalar, Farabiler, İbni Haldunlar, Harezmiler, Biruniler, Ali Kuşçular, Piri Reisler, Katip Çelebiler, Uluğ Beyler, Mimar Sinanlar, Dede efendiler ve Itriler yetiştirmek istiyoruz.

Bu toprakları korumak için, yeni Sultan Alparslanlar, Ertuğrul Gaziler, Fatih Sultan Mehmetler,  Yavuzlar, Sultan Süleymanlar, Ulubatlı Hasanlar, Seyit Onbaşılar, Abdulhamitler, Mustafa Kemaller ve Ömer Halis Demirler yetiştirmek zorundayız.

Bu toplumun tüm bireyleri için gönülden gönüle sevgi bağları kurarak yeni, Yunus Emreler, Mevlanalar, Nabiler, M.Akif Ersoylar, Necip Fazıllar ve Sezai Karakoçlar, yetiştirebilmeliyiz.

Elimizdeki tüm imkanları kullanarak, bize emanet edilen yavrularımızı; Milli ve manevi değerlerine bağlı, Memleket meselelerine duyarlı, İnancı, bayrağı, vatanı ve milleti uğrunda her türlü fedakarlığı yapabilecek şekilde yetiştirmeliyiz.

Çocuklarımızın bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya ve işgal etmeye kalkışan, Fetöcü yada diğer bütün terör guruplarının ağına düşmelerine engel olmalıyız.
Bu vatan için 7/24 mesai mantığıyla çok çalışacağız, çok yorulacağız ama başaracağız. Bizler heyecanımızı ve umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz.
Gayret bizden yardım Allah'tandır.
Başarı, sağlık ve huzur dolu güzel bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Hayırlı olsun.


  Emin ÇIKRIKÇI
Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.