İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin ÇIKRIKÇI'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin ÇIKRIKÇI'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 NİSAN

Aydınlık yarınların güvencesi olan sevgili öğrencilerim,                                                                                           

Her fidanı sevgiyle büyüten fedakâr meslektaşlarım,                                                                               

Tarihin, Kültürün ve Medeniyetin başkentinde yaşayan saygıdeğer velilerimiz, 

Millet egemenliğine dayalı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. Yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Bayramınız kutlu olsun.

Covid-19 salgını nedeniyle bu 23 Nisan'da, okullarımızda, meydanlarda ve alanlarda sizlerle birlikte olamadığımız için içimiz biraz buruktur. Devletimizin almış olduğu güçlü önlemler ve oluşturduğu güçlü sağlık alt yapısıyla kısa süreler içerisinde bu salgından kurtulup okullarımızda, meydan ve alanlarımızda sizlerle yeniden bir araya geleceğiz.

İçimiz biraz buruk olsa da, bizler sizlerle birlikte, bu 23 Nisanı da, bulunduğumuz noktalardan, evlerimizden, balkonlarımızdan, sosyal medya hesaplarımızdan yine aynı coşku ve heyecanla kutlayacağız.

23 Nisan; 1920 Cuma günü Ankara'da Hacı Bayram Veli Camii'nde kılınan cuma Namazı'nın ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi; Kur'an tilavetiyle, salavatı şerifelerle, dualarla açıldı. Türkiye'nin her yerinden gelen, bütün renkleriyle, bütün farklılıklarıyla aynı ortak gaye etrafında toplanan milletvekilleri, büyük bir heyecan içerisinde Mecliste ilk toplantılarını gerçekleştirmişlerdir.                                                       

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde ve onun "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır" öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara'dan başlayarak Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatmıştır.

Işığını, vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin yeniden dirilişinin de müjdecisi olmuştur.

İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırmıştır. Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberliktir. Milli Mücadeledir. Kurtuluş Savaşıdır. Ulusal egemenliktir. Demokrasidir, sevgidir, kardeşliktir, barıştır ve Türkiye'nin aydınlık yarınlarıdır.

O dirilişin en canlı örneğini bizler, 4 yıl önce 15 Temmuz'da, hain Fetö örgütünün Türkiye'yi işgal girişiminde bir kez daha yaşadık. Milletin egemenliğini ve demokrasiyi ortadan kaldırarak bu toprakları işgale kalkışan, hain fetö terör örgütü, işbirlikçileriyle birlikte, milletimizin birliği ve direnişi karşısında şaşkına dönmüş ve gereken cevabını almıştır.

Bu millet; kendi meclisini bombalayan, kendi insanlarına kurşun sıkan, kendi insanını tanklar altında ezenleri asla unutmayacaktır.

Birlik ve beraberliğimizi bozmak için, Fetö, Pkk, Deaş ve Dhkpc gibi terör örgütleriyle yola çıkanlar, bu milletin birlik ve beraberliğini bozamayacaktır.

İçimizdeki ve dışımızdaki bazı şer odakları dün olduğu gibi bugün de, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak için fitne tohumları ekmeye ve bu milleti parçalamaya devam etmektedir. Bu millet buna asla izin vermeyecektir.

Türkü, Kürdü, lazı, çerkezi, gürcüsü, boşnağı, arabı, acemi ve bu topraklarda yaşayan tüm  gruplarıyla, biz birlikte varız, birlikte kardeşiz ve birlikte güçlüyüz.

Bizi güçlü kılan, değerlerimiz, inancımız, kardeşliğimiz ve birlik beraberliğimizdir.

Çanakkaleyi geçilmez kılan güç budur, kurtuluş savaşını kazandıran güç budur, 15 Temmuzu, Fırat Kalkanı Harekatını, Zeytin Dalı Harekatını, Barış Pınarı Harekatını kazandıran güç budur.

Bize saldıranların saldırıları hiçbir zaman bitmeyecektir. Bizler bu vatan topraklarında yaşadığımız sürece, boyun eğmediğimiz, diz çökmediğimiz ve köle olmadığımız sürece bu devam edecektir. 

Bizler dik durduğumuz, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, bütün değerlerimize sahip çıktığımız ve inancımızı koruduğumuz sürece, bizleri hiç kimse ama hiç kimse alt edemeyecektir. 

23 Nisan, Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek, heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük mutluluk duyuyoruz.

Sevgili çocuklar; Sizler yeni ve güçlü Türkiye'nin aydınlık geleceğinin, aydınlık yüzlerisiniz. Bu ülke sizlerin omuzlarında yükselecektir. Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız.

Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun...

Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel vatanı bizlere emanet eden bütün devlet büyüklerimizi minnetle, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyor, başta bu günü anlamlandıran çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

     Emin ÇIKRIKÇI                                                                                                                        

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.