İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

SAYGIDEĞER ÖĞRETMENLERİM

Bizler Türkiye’de bir milyon, Bahçelievler’de 6700 mensubu bulunan büyük bir aileyiz.

Bizler; “Yaratan rabbinin adıyla oku”(Ayet) diyen bir inancın, “Bana bir harf öğretenin kölesi olurum”(Hz.Ali) diyen bir anlayışın, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır”(Atatürk) diyen düşüncenin, “Dünyada her şeye değer biçilebilir ama öğretmenin eserine asla değer biçilemez.”(Sokrates) diyen bir dünya görüşünün,  içinde anlam bulan öğretmenlerim, gününüzü can-ı gönülden kutluyorum.

Hepimiz biliyoruz ki milletlerin var oluşlarını da yok oluşlarını da belirleyenler öğretmenlerdir.

Kıymetli Meslekdaşlarım;

Öğretmen sevgidir, öğretmen anne, babadır. Öğretmen sabreden ve affedendir.

Öğretmen sorunları çözen, kucaklayan ve yol gösterendir.

Öğretmen dert dinleyen, kucak açan, yardım edendir.

Ve Öğretmen yüreklere dokunan eldir.

Unutmayalım ki bizim hammaddemiz insandır ve hata yapma lüksümüz yoktur. Hatamız toplumun felaketi olacaktır.

Bizim tek bir evladımızın saçının telini dahi kaybetme lüksümüz yoktur. Her çocuğu yetim, her çocuğu öksüz kabul edip, mesleğimizi sınıflarla ve okul duvarlarıyla sınırlamadan gerçekleştirmek zorundayız.

Eğitim sevgiyle ve gönüllerin fethiyle başlar. Fatih Sultan Mehmet’in fethe giderken “Biz toprakları değil gönülleri fethe gidiyoruz” sözü çok manidardır.

“Biz her sınıf kapısını bir fetih kapısı olarak görüyoruz.”

O kapılardan girip fethedilmeyen gönül bırakmamalıyız.

Bin yıldır hüküm sürdüğümüz, taşını toprağını ruhumuzla, değerlerimizle ve kimliğimizle yoğurduğumuz  bu vatanda yaşamanın bedeli çok ağırdır.

Bu ağır bedeli daha bir yıl önce bir kez daha yaşadık. Bu bedel, bu coğrafya için ne ilk ne de son bedeldir. Bundan sonra da durmaksızın bedel ödeyişimiz devam edecektir.

Bu bedelin en ağırı da canlarını ortaya koyarak şehitlerimizin ödediği bedeldir. Bu bedeli canlarıyla ödeyecek olan nesilleri sizler  yetiştiriyorsunuz.

Erdem ve ahlakın temele oturtulmadığı, vatan sevgisi, milli ve manevi değerlerimizle birlikte tarih bilincinin esas alınmadığı bir eğitimin hiçbir işe yaramadığını da gözlerimizle gördük. Bu değerlerle bezenmemiş salt eğitimin, telafisi mümkün olamayacak sonuçlar doğurabildiğini kulaklarımızı çınlatan bomba sesleriyle, yüreğimizi yakan kahpe kurşunlarla yaşadık.

İradeleri ellerinden alınmış, kendi değerlerinden kopmuş, emirle yatıp, emirle kalkan, anne-babayı, abi ve kardeşi dahi gözü görmeyecek şekilde gözleri karartılan, kendi çıkarları için her şeyi meşrulaştıran, sadece ülkesini değil, bütün değerlerini dahi yok etmeyi göze alan, altın nesil diyerek önümüze konulup, sahte ve hain yüzlerle bu toplumu kandıran ve kendi kardeşine dahi kurşun sıkan hain FETÖ neslini bu toplum asla ve asla unutmamalıdır.

En üst seviyede eğitim almış olmalarına rağmen “İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır.” diyen Yunus’un dahi kemiklerini sızlatırcasına bir kendini bilmezlik içerisinde olan bir güruhun 15 Temmuzda bıraktığı kötü izleri ancak ve ancak, temeline ahlakın ve vatan sevgisinin oturtulduğu bir eğitimle yine bizler silebiliriz.

 Kıymetli öğretmen arkadaşlarım,

Bu yol meşakkatli, bu yol uzun, bu yol zahmetli. Lakin “Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez.” anlayışını en iyi bilen kişiler olarak sizlerin bu uğurda gösterdiğiniz ve gösterecek olduğunuz fedakârlıklar bu toplumun geleceğini belirleyecektir.

Biz artık; Bedeni Türk, beyni alman, Bedeni Türk gönlü Amerikan, Bedeni Türk, beyni Fransız, Bedeni Türk, gönlü satılmış nesiller yetiştirmeyeceğiz. Nesillerimizi bu toprakların değerleriyle bezeyeceğiz.

Saygıdeğer Meslekdaşlarım;

Bizler; çatışmaya değil, çalışmaya adanmış bir mesleğin mensuplarıyız.

Bizler; İnsanı iten ötekileştiren değil, gönüllere talip bir mesleğin mensuplarıyız.

Bizler; maddi imkanlarla değil, kazandığımız manevi değerlerle zengin olan bir mesleğin mensuplarıyız.

Bizler; Sadece apartman inşa eden değil, köklü medeniyetler inşa edecek gönül mimarlarıyız.

Bizler; ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine çıkaracak olan vatan sevdalılarıyız.

Bütün hayatını, vatanına, bayrağına, inancına, milli ve manevi değerlerine adamış, her öğrencisini evladı saymış, derdiyle dertlenmiş, başarısıyla gururlanmış tüm meslektaşlarımı saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Gününüz kutlu olsun.

 

   Emin ÇIKRIKÇI                                                                           

Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.