İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI'NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI'NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 SAYGIDEĞER MESLEKDAŞLARIM

 

Öğretmen; sevgidir.  Öğretmen rehberdir.

Öğretmen anne, babadır.  Öğretmen sabreden ve affedendir.

Öğretmen sorunları çözen, kucaklayan ve yol gösterendir.

Öğretmen dert dinleyen, kucak açan ve yardım edendir.

Öğretmen yüreklere dokunan bir eldir.

Öğretmen keşfedendir, öğretmen liderdir ve öğretmen gönülleri fethedendir.

 

Biz öğretmenler, Türkiye'de bir milyon, Bahçelievler'de 6850 mensubu bulunan büyük bir aileyiz.

Bizler; "Yaratan rabbinin adıyla oku"(Ayet) diyen bir inancın, "Bana bir harf öğretenin kölesi olurum"(Hz.Ali) diyen bir anlayışın, "Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır"(Atatürk) diyen bir düşüncenin, "Dünyada her şeye değer biçilebilir ama öğretmenin eserine asla değer biçilemez."(Sokrates) diyen bir dünya görüşünü temsilcileriyiz. 

Saygıdeğer öğretmenlerim gününüzü can-ı gönülden kutluyorum.

 

Hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ki milletlerin var oluşlarını da yok oluşlarını da belirleyenler öğretmenlerdir.

 

Kıymetli Meslekdaşlarım;

Temeline sevgiyi koymadığımız, başını okşayıp bağrımıza basmadığımız hiçbir çocuğa öğretim yapamayız. Onun yüreğine girmedikçe beynini şekillendiremeyiz. Bir çocuğu bir kenara bırakarak, yada okul dışına atarak ondan kurtulamayız.

Unutmayalım ki bizim hammaddemiz insandır ve hata yapma lüksümüz yoktur. Hatamız toplumun felaketi olacaktır.

Bizim tek bir evladımızın saçının telini dahi kaybetme lüksümüz yoktur. Her çocuğu yetim, her çocuğu öksüz kabul edip, mesleğimizi sınıflarla ve okul duvarlarıyla sınırlamadan gerçekleştirmek zorundayız.

 

Oturduğumuz evlerimizde  bizleri vuran, çocuklarımızı ellerimizden alan ve bizleri değerlerimizden uzaklaştıran, şer odakları tarafından içerisi acımasız tuzaklarla donatılan teknolojiye dayalı  tuzaklardan çocuklarımızı korumalıyız.

Kıymetli misafirler;

Eğitim dokunmakla ve gönüllerin fethiyle başlıyor. Fatih Sultan Mehmed'in fethe giderken "Biz toprakları değil gönülleri fethe gidiyoruz" sözü çok manidardır.

Nurettin Topçu'nun "Biz her sınıf kapısını bir fetih kapısı olarak görüyoruz."Sözü çok manidardır.

O kapılardan girip fethedilmeyen gönül bırakmamalıyız.

Bin yıldır hüküm sürdüğümüz, taşını toprağını ruhumuzla, değerlerimizle ve kimliğimizle yoğurduğumuz  bu vatanda yaşamanın bedeli çok ağırdır.

Bu ağır bedeli daha üç yıl önce 15 Temmuz darbe girişimiyle bir kez daha yaşadık. Bu bedel, bu coğrafya için ne ilk ne de son bedeldir. Bundan sonra da durmaksızın bedel ödeyişimiz devam edecektir. Etrafımızda olup bitenlere, bu cennet vatanı ortadan kaldırmak ve bölmek isteyenlere karşı sessiz kalmamız asla düşünülemez.

Biz artık bu ülkede; Bedeni Türk, beyni alman, Bedeni Türk gönlü Amerikan, Bedeni Türk, beyni Fransız, Bedeni Türk, gönlü satılmış nesiller yetiştirmeyeceğiz. Nesillerimizi bu toprakların değerleriyle bezeyeceğiz.

Bu vatanı bölmek isteyenlere karşı yıllardır teröre karşı yapılan operasyonlarda, Fırat kalkanı harekatında, Zeytin dalı harekatı ve yakın bir zamanda gerçekleştirilen Barış Pınarı harekatlarında kahramanca çarpışan ve şehit olan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, bu kahramanları yetiştiren öğretmenlerimize ve komutanlarımıza sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Bu vatan size minnettardır.

 

Erdem ve ahlakın temele oturtulmadığı, vatan sevgisi, millet sevgisi, milli ve manevi değerlerimizle birlikte tarih bilincinin esas alınmadığı bir eğitimin hiçbir işe yaramadığını FETÖ yapılanmasında gözlerimizle gördük.

 

İradeleri ellerinden alınmış, kendi değerlerinden kopmuş, emirle yatıp, emirle kalkan, anne-babayı, abi ve kardeşi dahi gözü görmeyecek şekilde gözleri karartılan, kendi çıkarları için her şeyi meşrulaştıran, sadece ülkesini değil, bütün değerlerini dahi yok etmeyi göze alan, sahte ve hain yüzlerle bu toplumu kandıran ve kendi kardeşine dahi kurşun sıkan hain FETÖ neslini bu toplum asla ve asla unutmamalıdır.

 

En üst seviyede eğitim almış olmalarına rağmen "İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır." diyen Yunus'un dahi kemiklerini sızlatırcasına bir kendini bilmezlik içerisinde olan bir güruhun 15 Temmuzda bıraktığı kötü izleri ancak ve ancak, temeline ahlakın ve vatan sevgisinin oturtulduğu bir eğitimle yine bizler silebiliriz.

------------------------------------------------------------------

 Kıymetli öğretmen arkadaşlarım,

Bu toprakların yeni Sultan Alparslanlar'a, yeni Ertuğrul Gazilere, yeni Mevlana ve Yunus Emrelere, Yeni Mehmet Akiflere, yeni Fatihlere, yeni Abdulhamitlere, yeni Mustafa Kemallere ve yeni Ömer Halis Demirlere ihtiyacı vardır.

Bu toprakların; Yeni İbni Sinalara, yeni Ali Kuşçulara, yeni Harezmilere, yeni İnbi Haldunlara, yeni Mimar Sinanlara ve yeni Aziz Sancarlara ihtiyacı vardır.

 

Bu yol meşakkatli, bu yol uzun ve bu yol zahmetlidir.

Lakin "Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez." anlayışını en iyi bilen kişiler olarak, sizlerin bu uğurda gösterdiğiniz ve gösterecek olduğunuz fedakârlıklar bu toplumun geleceğini belirleyecektir.

Saygıdeğer Meslekdaşlarım;

Bizler; çatışmaya değil, çalışmaya adanmış bir mesleğin,

Bizler; İnsanı iten ötekileştiren değil, gönüllere talip bir mesleğin,

Bizler; maddi imkanlarla değil, kazandığımız manevi değerlerle zengin olan bir mesleğin mensuplarıyız.

Bizler; Sadece apartman inşa eden değil, köklü medeniyetler inşa edecek gönül mimarlarıyız.

Bizler; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak olan vatan sevdalılarıyız.

Bütün hayatını, vatanına, bayrağına, inancına, milli ve manevi değerlerine adamış, her öğrencisini evladı saymış, derdiyle dertlenmiş, başarısıyla gururlanmış tüm meslektaşlarımı saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Gününüz kutlu olsun.

                                                                                                                                 Emin ÇIKRIKÇI                                                                           

                                                                                                                             Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.