İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Bugün, üzerinde yaşadığımız  bu güzel coğrafyada bağımsızlık uğruna canlarını feda ederek yazdıkları büyük zaferlerin ve bu zaferlerin sonunda kurulan yeni Devletimizin ve Cumhuriyetimizin ilan edilişinin kutlama günü olan, Cumhuriyet bayramının yıl dönümüdür.

Bugün, Türk milleti olarak istiklal ve istikbal yolunda verdiğimiz kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür. 

29 Ekim 1923 tarihi Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişini ve bu topraklar üzerinde söylenecek sözlerinin bitmediğini gösteren bir tarihtir. Bu topraklar üzerinde söz söyleme hakkı 630 yıl dünyaya hükmetmiş bir cihan devletinin mirası üzerinde kurulan Cumhuriyetimize ve aziz milletimize aittir.

29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen büyük Türkiye Cumhuriyeti, bugün vatanına, milletine, milli değerlerine, Cumhuriyetine ve Ülkesine kenetlenerek 94. Yılını kutluyor.

Bizler bütün dünya milletlerinin hayalini süsleyen kültür ve adeta tarih fışkıran topraklara sahibiz. Bizler gücünü; inancından, değerlerinden, şerefli milletinden, içinden çıkardığı kahramanlarından ve ecdadının geçmişte yaptığı başarılarından alan bir milletiz.

Biliyoruz ki, tarih kahramanları tesadüfen ortaya çıkarmamıştır. Bu yüce MİLLET tarihin hemen hemen her devrinde yer alıp dünya insanlığına güzel hizmetler sunan bir millettir. Ecdadımızın 1071 Malazgirt’te, 1453 İstanbul’un Fethinde, 1915 Çanakkale’de, 1922 Kurtuluş Savaşı yıllarında gösterdikleri kahramanlıkların bir benzerini bundan bir yıl önce önce yaşadığımız 15 TEMMUZ hain darbe kalkışmasında duruşu ve mücadelesiyle yeniden göstermiştir.

Ülkemizin son yıllarda kendi askeri teknolojik ürünlerini üretmesi, dünyanın ilk 10 ekonomisinin arasına girmesi, dünya coğrafyasında mazlum bütün halkların yardımına yetişmesi bunun en güzel örneğidir.

Vatanımızı bölmek ve parçalamak isteyen hem içerideki hem de dışarıdaki düşmanlarımız geçmişte olduğu gibi yine rahat durmamaktadırlar. Bizi parçalamak isteyenler, birliğimizi bozmak isteyenler asla ve asla bunu gerçekleştiremeyecektir. Biz  içimizde barındırdığımız ve birlikte yaşadığımız farklı ırk ve milletlerin oluşturduğu 80 milyona ulaşan nüfusla hep birlikte güçlüyüz ve hep birlikte Türkiye´yiz.

Geleceğimizin teminatı sevgili gençler, saygıdeğer anne ve babalar; Bizler bu bölgede olduğumuz sürece, dünden daha çok çalışmak zorundayız. Her gün ülkemizin menfaatleri ve bekası için daha çok çaba göstermeliyiz.

Bizler çok çalıştığımız, sağlam adımlar attığımız ve dik durduğumuz  sürece geleceğimiz hep sağlam ve güven dolu olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Aziz kahramanlarımız, 15 Temmuz Şehitlerimiz ve bu ülkeyi gece gündüz korumak için  canlarını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, hayatta olan  gazilerimize acil şifalar  diliyorum.

Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

    Emin ÇIKRIKÇI                                                                                                         

Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.