İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN "29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI" MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ÇIKRIKÇI´NIN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

       Bugün, uğruna yüz binlerce şehit vererek 29 Ekim 1923 tarihinde kurduğumuz büyük Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. Kuruluş yıl dönümünü   kutluyoruz. Bugün milletimiz, milli değerlerine ve ülkesine kenetlenerek Cumhuriyet Bayramını kutluyor. Bayramınız kutlu olsun. 

Bizler bütün dünya milletlerinin hayalini süsleyen kültür, sanat, medeniyet ve adeta tarih fışkıran topraklara sahibiz. Bizler gücünü; inancından, değerlerinden, şerefli milletinden, içinden çıkardığı kahramanlarından ve ecdadının geçmişte yaptığı başarılarından alan bir milletiz. 

Biliyoruz ki tarih kahramanları tesadüfen çıkarmaz. Bu yüce MİLLET tarihin hemen hemen her devrinde yer alıp dünya insanlığına güzel hizmetler sunan bir millettir. 

Ecdadımızın 1071 Malazgirt'te, 1453 İstanbul'un Fethinde, 1915 Çanakkale'de, 1922 Kurtuluş Savaşı yıllarında gösterdikleri kahramanlıkların bir benzerini, bundan üç yıl önce yaşadığımız 15 TEMMUZ hain darbe kalkışmasında, bir yıl önce "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı" Harekatlarında ve yakın bir zamanda, PKK, PYD, YPG ve SDG gibi terör örgütleri ile onların iş birlikçilerine karşı Suriye'nin kuzey doğusunda "Barış Pınarı Harekatı'nda duruşu ve mücadelesiyle yeniden göstermiştir. Kahraman Mehmetçiğimizi selamlıyor ve onlara başarılar diliyoruz.

Ülkemizin son yıllarda kendi askeri teknolojik ürünlerini üretmesi, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmeye çalışması ve dünya coğrafyasında mazlum bütün halkların yardımına koşması  büyük Türkiye'nin nereden nereye geldiğinin en büyük göstergesidir.   

Geçmişte olduğu gibi bugün de, vatanımızı bölmek ve parçalamak isteyen hem içerideki hem de dışarıdaki düşmanlarımız rahat durmamaktadır. Bizi parçalamak isteyenler, birliğimizi bozmak isteyenler asla ve asla bunu gerçekleştiremeyecektir. Bizler 7 bölgede, 81 il ve 82 milyona ulaşan nüfusuyla birlikte güçlüyüz ve hep birlikte Türkiye'yiz. 

Sevgili gençler, kıymetli katılımcılar! Bizler bu bölgede olduğumuz sürece, ülkemiz için dünden daha çok çalışmak zorundayız. Her gün ülkemizin menfaatleri ve bekası için daha çok çaba göstermeliyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aziz kahramanlarımız, 1071 Malazgirt'ten Barış Pınarı Harekatı'na ve bu ülkeyi gece gündüz korumak için  canlarını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize acil şifalar temenni ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı Kutluyorum. Bayramınız kutlu olsun.

 

                                                                                                                                                                                          Emin ÇIKRIKÇI                     

                                                                                                                                                                                       Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.