İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Arası Gazete ve Dergi Yarışması Sonuçlandı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Okullar Arası Gazete ve Dergi Yarışması sonuçlandı. "Gaste Fyal" adlı gazeteleri ile 2. olan İlçemiz Füsun Yönder Anadolu Lisesi'ni tebrik ediyoruz.Okulumuz ödülünü İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle  Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenleyeceği törende alacak.
Okullar Arası Gazete ve Dergi Yarışması Sonuçlandı

10-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-2020

 

 

 

Okul dergi ve gazeteleri; yazılı kültür, kültürel miras ve müşterek kültür doğrultusunda okuma kültürü kazanımını nitelikli hâle getirir. Bu yönüyle öğrencilerin yaratıcılıklarını sergileyebilmeleri, kendilerini ifade edebilmeleri ve bilgiyi özgürce yorumlayabilmelerine imkân veren bir platformdur. Süreli yayınlar aynı zamanda onların görsel beğeni ve becerilerini de geliştirir. 

Öğrenci, okul dergisine ve gazetesine dokunduğunda kendini bir organizasyonun içinde bulur. Dergi ve gazete yayın sürecinde öğrenci koordinatör, yazı işleri sorumlusu, yazar, fotoğrafçıdır, çizerdir; başka bir ifadeyle ekibin bir parçasıdır. Aslında böylece öğrencinin ilk iş deneyimi gerçekleşmiş olur.

Okul Gazete ve Dergileri

Bu çerçevede İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, 2023 Vizyonu doğrultusunda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında  "Okular Arası Gazete ve Dergi Yarışması" düzenledi. Yarışmayla farklı kademelerdeki okullarımızda yayımlanan gazete ve dergiler katıldı. Yayınlar isim, mizanpaj, redaksiyon, özgünlük, fotoğraf ve başlık kullanımı açısından akademisyenlerden oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendirildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızın katıldığı gazete ve dergi kategorisinde dereceye giren okullarımız şu şekilde sıralandı.

Dergi Kategorisinde Dereceye Giren Okullar

 

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

 1.

Hasip Dinçsoy İlkokulu- Siyah Beyaz Dergisi

Pendik Merkez İmam Hatip Ortaokulu-Tebessüm

Üsküdar Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi- Sentez Fen Bilimi Dergisi

 2.

Arnavutköy İlkokulu- Beyaz Baykuş Dergisi

Pendik Atatürk Ortaokulu- Ata Türk Dili

Abidin Nesimi Fatinoğlu Anadolu Lisesi- Pusula Dergisi

 3.

Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlkokulu- İkinci Yuvam

Bayrampaşa Yahya Kemal Ortaokulu- Tebessüm

İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- Mor Salkım Dergisi

 

Gazete Kategorisinde Dereceye Giren Okullar

 

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

 1.

Eğe Sanayi İlkokulu- Eğe Postası 

Sultangazi 75. Yıl Ortaokulu-Ortanca Gazetesi 

Şehit Adil Büyükcengiz AİHL- ABC Post

 2.

Tuzla Barbaros İlkokulu Gazetesi 

Hakkı Değer Ortaokulu ? Değer e- Gazetesi

Füsun Yönder Anadolu Lisesi-Gaste Fyal

 3.

Mürüvvet Hanım İlkokulu- 1/H Sınıfı Gazetesi

Özel Yakacık Balkanlar Koleji- Gazete Mavi

Sağmalcılar Anadolu Lisesi- Sal News

Okullarımız, ödüllerini İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle  Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenleyeceği törende alacaklar

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.