İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma Kültürü Konulu Programımız

Bir Harf Bin İstanbul ve İstanbul Veli Akademileri Projesi Ortak Yayını
Okuma Kültürü Konulu Programımız

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz uhdesinde yürütülen Bir Harf Bin İstanbul ve İstanbul Veli Akademileri Projesi kapsamında, 9 Nisan Cuma 20:00'da zoom üzerinden "Okuma Kültürü" konulu program düzenlenecektir.Şair, yazar ve ressam olan konuğumuz Recep GARİP ile "Okuma Kültürü" üzerine konuşacağız.

Okuma eyleminden uzaklaşan çocukların, gittikçe görselliğe bağımlı olmaya başlaması ve o bağımlılık ilişkisiyle yaşama ve insana yönelik değerler oluşturması, günümüzde, üzerinde durulması gereken kültürel içerikli önemli bir sorundur.Her çocuğu ilgilendiren bir kitap vardır. Yeter ki, onları doğru kitaplarla buluşturalım.Küçük çocuklar kitap okuma sırasında çok uzun süre sessiz duramasalar bile, her gün iki üç dakika okuyarak bunu yavaş yavaş artırmak dahi, çocuk için büyük bir kazançtır. Kitap okurken sakin bir ortam seçmek, her sayfada çocuğa kitapla ilgili sorular yöneltmek ve onun da sorularını can kulağı ile dinlemek, okuma sevgisini filizlendirebilir düşüncesinden hareketle  kitap okumayı bir kültür haline dönüştürme konusunda velilerimizle birlikte Sayın GARİP'in değerli bilgilerinden istifade etme fırsatı bulacağız.

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.