İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK, Teknofest'te Standımızı Ziyaret Etti

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK, Teknofest'te Standımızı Ziyaret Etti

İki yıldır ziyaretçi rekorları kıran dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde; Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerinin destekleriyle düzenlendi. Milli Teknoloji Hamlesi sloganı ile yola çıkan ve Türkiye'nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST'e bu yıl Gaziantep ev sahipliği yaptı.

TEKNOFEST 2020, Türkiye için kritik öneme sahip teknoloji alanlarında binlerce gencin ve takımın yarıştığı teknoloji yarışmaları düzenlendi. Bu yarışmalarla Türkiye'nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi ve iyi yetişmiş gençlerin teşvik edilmesi hedefleniyor.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST 2020 kapsamında 21 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına katılan gençler, geliştirdikleri projeleri ile geleceğin teknolojilerine hazırlanıyor.

Yaptıkları yüz okuma güvenlik sistemi çalışmasıyla  Kemal Hasoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz Gaziantep'te gerçekleştirilen TEKNOFEST2020 etkinliklerine katıldı.

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK , Gaziantep' te düzenlenen Teknofest'te, Kemal Hasoğlu AİHL öğrencilerimizi ve standımızı ziyaret etti.

 

28-09-2020

28-09-202028-09-2020

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.