İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şubat Ayı Başvuruları Devam Ediyor

"Ayın Fotoğrafları, Ayın Yeteneği, Ayın Hobisi" etkinliği Şubat ayı başvuruları devam ediyor.  
Şubat Ayı Başvuruları Devam Ediyor

"Ayın Fotoğrafları, Ayın Yeteneği, Ayın Hobisi" Etkinliği

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 2023 Vizyonu doğrultusunda hazırlanan Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi kapsamında öğretmenlerimizin yeteneklerinin, hobilerinin ve çektikleri fotoğrafların sosyal medya hesaplarından paylaşılmasını içeren "Ayın Fotoğrafları, Ayın Yeteneği, Ayın Hobisi" etkinliği düzenleniyor. 

Projenin hedefleri arasında öğretmenlerin eğitim-öğretim odaklı süreçlerde gönüllü görevler üstlenmesi, bağımsız projeler oluşturması bulunuyor.  Bu çerçevede üç bileşenden oluşan çalışma ilham verici ve kişisel gelişimi teşvik edici nitelik taşıması sebebiyle oldukça anlamlıdır. Ayrıca öğretmenlerimizi daha iyi tanımamıza, yürütülen proje ve etkinliklerimizde başarılı öğretmenlerimizden destek alınmasına imkân verecektir.

Başvuruda Bulunabilinecek Alanlar

Ayın Fotoğrafları:

Fotoğrafçılık, kişinin gördüğü bileşenleri kendi altyapısal desteği sayesinde belirli tekniklerle görsel sanata dönüştürmesidir. Ayın fotoğrafları elektronik posta hesabına ulaşan  öğretmenlerimizin objektifinden çıkmış fotoğraflar arasından, ilçe seçici kurulun belirlediği üç (3) fotoğraf; ilçe sosyal medya hesabından paylaşılacak. Paylaşımda öğretmenimizin adı soyadı ve okulu belirtilecek. 

Ayın Yeteneği :

Elektronik posta hesabına ulaşan şarkı, şiir, enstrüman, resim, güzel sanatlar,  sahne sanatları, sportif ve koordinatif beceri fotoğraf veya videolarıiçinden seçici kurulun belirlediği bir (1) yetenk çalışması ; ilçe sosyal medya hesabından paylaşılacak. (Çalışma video şeklinde gönderilecek ise video 3 dakikayı geçmeyecek).Paylaşımda, öğretmenimizin adı soyadı yanında okulu belirtilecek. Gönderilen görsel veya videolar yatay ve uygun açıdan çekilmiş olmalıdır.

Ayın Hobisi :

Elektronik posta hesabına ulaşan fotoğraf ya da video ile desteklenmiş ve açıklama metinleri (en fazla 1 sayfalık word belgesi) içeren çalışmalar içinden seçici kurulun belirlediği bir (1) hobi; ilçe sosyal medya hesabından paylaşılacaktır. Paylaşımda öğretmenimizin adı soyadı ve okulu belirtilecek. Fotoğrafın ya da videonun yatay ve uygun açıdan çekilmesi gerekiyor.

Şubat Ayı İçin Başvuru

  • Şubat ayı içerisinde daha önceden göderilmiş ancak dereceye girememiş çalışmalar aynen ya da revize edilerek tekrak gönderilebilir.
  • Fotoğraf kategorisinde katılmak isteyen öğretmenlerimiz bir başvuru içerisinde en fazla 5 fotoğraf ile katılım sağlayabilirler.( Yatay çekilmiş )
  • Yetenek ve Hobi Alanları için fotoğraf veya video gönderilebilir.
  • Hobi kategorisindeki başvurulara açıklama metni eklenmelidir.( en fazla 1 sayfalık )
  • Video ile katılım sağlanacak ise çekim en fazla 3dk lık yatay açıdan olmalı.
  • Fotoğraf ile katılım sağlanacak ise yatay olarak çekilmiş fotoğraf olmalı.
  • Gönderilen elektonik postanın; 

           Konu kısmına ;  başvurulacak alan 

           İçerik kısmına ;  ad soyad, okul adı , branş ve iletişim bilgileri eklenmelidir.

 

  • Son Başvuru Tarihi   : 26 Şubat 2021 17:00
  • Mail Adresimiz          : bahcelievlerogretmeniyleguzel@gmail.com 

 

Değerlendirme

Etkinlik, 39 ilçemizde İlçe Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü Birimi ve proje koordinatörleri tarafından yürütülecek.

Ocak ayında başlayan ve Temmuz ayında sona erecek etkinlikler bağlamındaki öncelikle İlçe Seçici Kurulu tarafından değerlendirilecek ve Etkinlik Sonuçları Açıklanma Takvimi içerisinde ilçemiz web sayfası ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Sonrasında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce oluşturulacak seçici kurul, ilçe sosyal medya hesaplarının fotoğraf, yetenek ve hobi paylaşımlarını değerlendirecek. Seçici kurulun belirlediği fotoğraf, yetenek ve hobi paylaşımları, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün sosyal medya hesaplarından paylaşılacak. Başarılı öğretmenlerimize İl Müdürlüğümüz tarafından sürpriz hediyeler ve teşekkür belgesi verilecek. 

İlçemiz Şubat Ayı Etkinlik Sonuçları Açıklanma Takvimi:

 

  BAŞVURU ALANI DERECESİ  

 

  YAYIMLANACAĞİ TARİH   

 

  SAAT

  AYIN FOTOĞRAFLARI ÜÇÜNCÜSÜ    1 Mart 2021 Pazartesi        20:00  
  AYIN FOTOĞRAFLARI İKİNCİSİ    2 Mart 2021 Salı               20:00
  AYIN FOTOĞRAFLARI BİRİNCİSİ    3 Mart Çarşamba              20:00
  AYIN YETENEĞİ    4 Mart Perşembe             20:00
  AYIN HOBİSİ    5 Mart Cuma                   20:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.