İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 İstanbul Bilim Şenliği Proje Takvimi

6-9 Ekim'de İstanbul Bilime Bahçelievler'de doyacak.
TÜBİTAK 4007 İstanbul Bilim Şenliği Proje Takvimi

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz TÜBİTAK 4007 İstanbul Bilim Şenliği Projesi

Projemiz bilimsel gelişmelerin yaygınlaştırılmasını, katılımcıların bilim ve teknolojideki gelişmeleri kavrayarak bilimsel düşünme ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi, bilimsel gelişmelerle sanat ve doğa arasındaki bağı kurmalarını, bilimsel çalışmalara ilgi duyarak farkındalık kazanmalarını, bilimsel gelişmelere farklı açılardan bakmalarını, farklı disiplinlerde bilimin izlerini etkileşimli bir şekilde uygulamalı olarak görmelerini, duyuşsal, bilişsel ve psikomotor becerilerini geliştirerek özgün tasarımlar ve üretimler yapmalarını ve bilim insanına yönelik olumlu bakış açısı kazanmalarını sağlamayı amaçlamıştır.

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı tarafından desteklenen projemizde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Bahçelievler Belediyesi, Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bahçelievler Kızılay Şubesi, Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi ve Su Vakfı ile işbirliği yapılmıştır. Projemizde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, öğretmenler ve bilime gönül veren 7'den 70'e herkese yönelik etkinlikler Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Projemizde gerçekleştirilecek etkinlikler anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, öğretmenler ve genel halkı kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Projemizde gerçekleştirilecek etkinlikler bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik olumlu bakış açısı kazandıran ve bilimsel düşünme becerileri sağlayan etkileşimli uygulamalar içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Katılım Başvuruları

Projemizde gerçekleştirilecek etkinlikler İstanbul il genelinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise kademelerinde öğrenim göre tüm öğrencilere, öğretmenlere ve genel halka açık olacaktır.

Bu doğrultuda projemize başvurular ilan edilen takvim doğrultusunda http://www.istanbulbilimsenligi.com/ adresi üzerinden alınacaktır. Bu başvurular sırasında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin projeye katılma başvurularına ve beyanlarına ek olarak velilerinin veya öğrenim gördükleri okul yönetimlerinin beyanları istenecektir.         

 

23-06-2021

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.