İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜLKEMİZİN GÜÇLÜ GELECEĞİ MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ

  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle kurulan DeneYap Teknoloji Atölyeleri´nde eğitimler başladı.
ÜLKEMİZİN GÜÇLÜ GELECEĞİ MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ

 

    Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Teknoloji Üreten Bir Türkiye" sloganıyla ilköğretim 4, 5, 6 ve 8´inci sınıflar ile lise hazırlık ve 9´uncu sınıflara yönelik oluşturulan DeneYap Teknoloji Atölyeleri´nin ilki Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi´nde açıldı.

   Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 15 öğrencimizin eğitim almaya hak kazanması bizleri gururlandırdı. Altınyıldız İlkokulu öğrencimiz “ Osman Çabuk” ise 4. Sınıflar kategorisinde 2.lik ödülüne layık görüldü. Öğrencilerimizi ve okullarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

   Vakıf Müdürü Sayın Ömer Kökçam’ın sunumuyla açılış töreni başladı. Vakfın Teknoloji Takımları Programı´na seçilen 430 öğrenciye 3 yıllık ücretsiz eğitim sürecinin ilk 18 ayında "robotik ve kodlama", "arduino ve elektrik", "nesnelerin interneti", "enerji teknolojileri", "üretim ve tasarım", "kendi İHA´nı tasarla", "matematik ve fizik", "siber güvenlik" konularında eğitimler verilecek. Programın ikinci 18 ayında ise bu eğitimlerle eş zamanlı oluşturulacak proje takımları, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı´nın ekipman, altyapı, teknik danışmanlık ve seyahat desteklerinden yararlanarak ulusal ve uluslararası yarışmalara katılacakları belirtildi. DeneYap Teknoloji Atölyeleri´nin ilk dersini Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar verdi. Milli teknolojinin önemine vurgu yapan Bayraktar, teknolojideki kırılım noktasını yakalamak açısından Türkiye´nin insansız hava araçlarında yakaladığı "dünyanın en iyisi olma" başarısının bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

   Sayın Selçuk Bayraktar teknoloji yolculuğunun milli ve özgün olmasını hedeflediklerini , ahlaki değerleri önemseyerek ve dünyanın en iyisini yapabilme iddiasıyla yola çıkılması gerektiğini  belirtti .”Burada alınacak eğitimlerle ve özveriyle bu çalışmalar inşallah uzaya ve hatta daha ötesine götürülecektir." diye konuştu. Sayın  Selçuk Bayraktar, bu programları gençlerin "teknolojinin yıldızları" haline gelmeleri için düzenlediklerini söyledi. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır ise açılış programında yaptığı konuşmada, Aralık 2016´da kurdukları vakfın kısa sürede önemli çalışmalara imza attığını söyledi. Kacır, vakfın 2023 yılında 1001 teknoloji takımı kurmayı ve desteklemeyi hedeflediğini vurguladı. Fatih Kacır, DeneYap Teknoloji Atölyeleri´nde eğitim alacak 430 öğrencinin de tematik takımlara dahil olarak ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmalarını sağlayacaklarını ifade etti.

   İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Faruk Yelkenci ise Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı´nın kurulmasını ve çalışmalarını çok değerli bulduğunu belirterek, DeneYap Teknoloji Atölyeleri´nin de geleceğin dünyasında Türkiye´nin güçlü bir aktör olabilmesi için ihtiyacı olan noktalardan biri açısından önemli bir çalışma olduğunu söyledi

   İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep de belediye olarak çocuklara ve gençlere yönelik eğitimden kültüre, spordan sanata birçok alanda faaliyetleri bulunduğunu belirterek, bu hizmetlerin en önemlilerinden birinin de DeneYap Teknoloji Atölyeleri olduğunu kaydetti .

 

TÜRKİYE TEKNOLOJİ TAKIMI VAKFI PROJE DEĞERLENDİRMELERİ SONUCU İLÇEMİZ ÖĞRENCİLERİNDEN EĞİTİM ALMAYA HAK KAZANANLAR

 

 

KATEGORİ

OKUL ADI

ÖĞRENCİ

AD SOYAD

4.Sınıf

Emlak Konut İlkokulu

CİVAN MERT HALAÇ

4.Sınıf

Kuleli İlkokulu

FURKAN KARABAY

4.Sınıf

Ali Haydar Günver İO

EYLÜL EROL

4.Sınıf

Altınyıldız İlkokulu

OSMAN ÇABUK

4.Sınıf

Altınyıldız İlkokulu

KAAN KAHVECİ

4.Sınıf

Altınyıldız İlkokulu

ARAS DENİZ ÖZDEM

4.Sınıf

Yayla İlkokulu

KEREM BERA OKUMUŞ

5.Sınıf

Özel Bahçelievler İhlas OO

ZAHİT EREN TERZİ

5.Sınıf

Şehit Oktay Demiryürek OO

SERAY KILIÇ

5.Sınıf

Şehit Mahir Ayabak İHOO

AYŞENUR ULUOCAK

5.Sınıf

Şehit Mahir Ayabak İHOO

ALİ KEREM ÖZFİDAN

6.Sınıf

Dr.Refik Saydam OO

İREM SILA ACAR

6.Sınıf

Kumport Ortaokulu

SENA ER

8.Sınıf

Org.Eşref Bitlis Ortaokulu

Baran ÖRNEK

8.Sınıf

Org.Eşref Bitlis Ortaokulu

Talha UYAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-07-2017  11-07-2017

11-07-2017  11-07-2017

11-07-2017  11-07-2017

11-07-2017  11-07-2017

11-07-2017  11-07-2017

11-07-2017  11-07-2017

11-07-2017

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.