İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 Haziran Dönemi Mesleki Çalışma Programı

23 Haziran Salı konuğumuz YEŞİLAY Eğitim Yöneticisi Hakan ÇETİN.
2020 Haziran Dönemi Mesleki Çalışma Programı

2020 Haziran Dönemi Mesleki Çalışma Programı kapsamında yöneticilerimize yönelik olarak düzenlemiş olduğumuz programlarımızın ikinci gününde "Bağımlılığı Anlamak" konulu sunumu ile YEŞİLAY Eğitim Yöneticisi Hakan ÇETİN'i konuk ediyoruz.

Yeşilay,

insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar vb. bağımlılıklarla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur.

Halen Yeşilay Genel Merkezde Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Hakan ÇETİN, 23.10.1982 yılında İzmir'in Bergama ilçesinde doğmuştur. İlk ve ortaöğretimini Bergama'da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü 2003 yılında tamamlamış ardından da İstanbul Üniversitesi'nde "Üniversite Mezunu Yetişkinlerin Suçluluk ve Utanç Duyguları" konulu tezi ile yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, EMDR Eğitimi, EMDR G-Tep/R-Tep Protokolleri Eğitimi, Gestalt Terapi Eğitimi, Practicum Eğitimi, Beyin Antrenörlüğü, SL-II Çok Boyutlu Liderlik Eğitimi, Benötesi Psikoloji Eğitimi, Kariyer Danışmanlığı Eğitimi, Terapotik Kartlar Eğitimi, Psikososyal Müdahale Eğitimi, Koçluk Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Anne-Baba Eğitimlerini almıştır. WISC-R, TYT gibi testlerin uygulayıcısıdır.

Psikolojik Danışmanlar Platformu, KAÇUV, EMDR Derneği, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği gibi derneklerde üyelik ve gönüllü çalışmaları bulunmaktadır. Özel çalışma alanları; Bağımlılık, Maneviyat Psikolojisi, Travmalar, Beyin, Öfke ve Stresle Başaçıkma, Çatışma Yönetimi, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Kariyer Planlamadır.

Öğrencilik yıllarından itibaren birçok staj ve iş deneyimi olmuştur. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde stajyer olarak, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda psikolojik danışman olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu'nda eğitmen olarak, çeşitli özel kurum,  kuruluş ve dershanelerde eğitmen ve yönetici olarak görevler yapmıştır. 

 

22-06-2020

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.