İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin ÇIKRIKÇI'nın 30 Ağustos Zafer Haftası Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin ÇIKRIKÇI'nın 30 Ağustos Zafer Haftası Mesajı

ZAFER HAFTASI

30 Ağustos zafer bayramınız kutlu olsun. 
Ağustos ayı tarihimizde zaferlerle dolu bir aydır. 
Anadolu'yu vatan kılma mücadelemiz, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferiyle başlamış,  30 Ağustos 1922'de, 30 Ağustos Zaferiyle devam etmiştir. Bu mücadele halen devam etmektedir. 30 Ağustos zaferi, milletimizin istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki kararlılığının en önemli sembollerinden biridir. 
Bizler Anadolu coğrafyasında yaşadığımız sürece bu mücadele hiç bitmeden devam edecektir.

Fetö terör örgütü ve emperyal güçler tarafından üç yıl önce ülkemizde gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe ve işgal girişimi bu coğrafyadaki mücadelelerin halen bitmediğinin son kanıtıdır.

15 Temmuz 2016'da yapılan işgal girişiminde, Milletimiz, emperyal güçlere karşı istiklalini ve istikbalini koruma  hususundaki azmini ve kararlılığını dünyaya bir kez daha  göstermiştir. 

1071 Malazgirt zaferinden, 30 Ağustos Zaferine, Sultan Alparslan´dan, M. Kemal Atatürk´e, Seyyit Onbaşı'dan, Ömer Halis Demir'e, bu toprakları bizlere vatan kılan ve bu uğurda canlarını feda eden, devlet büyüklerimizden, askerlerimize, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 

Ruhları şad, mekanları cennet olsun.
30 Ağustos zafer bayramınız kutlu olsun.

   Emin ÇIKRIKÇI 
Milli Eğitim Müdürü

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.