İSTANBUL BAHÇELİEVLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ODY/ÜDY Sınavları Hk.

ODY/ÜDY Sınavları Hk.

 kayıt katılım formu 

AÇIKLAMALAR:

Milli Eğittim Bakanlığı Özel Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğittim ve Geliştirme Kursları Yönetmeliği'nin "Özel Mesleki Yeterlilik Eğitim Muafiyeti" başlıklı 30. maddesi 1. ve 2. fıkrasına göre aşağıdaki şartları taşıyanların Orta Düzey Yönetici (ODY) ve Üst Düzey Yönetici (ÜDY) sınavlarına eğitim almadan kayıt olabilir ve yapılacak sınavlara katılabilirler.

 

1- Aşağıdaki şartları taşıyanlar, yapılacak özel mesleki yeterlilik sınavında başarılı olmaları kaydıyla

mesleki yeterlilik eğitiminden muaf olup kendilerine başarılı oldukları sınavın niteliğine uygun ÜDY türü Mesleki Yeterlilik (Değişik ibare:RG-1/7/2018-30465) Sertifikası verilir.

a)      Üniversitelerin/Yüksekokulların 4 yıllık lisans eğitimi veren ulaştırma, lojistik, ulaştırma ekonomisi, taşımacılık, karayolu trafiği bölümlerinden mezun olanlar ile diğer bölümlerinden mezun olup lojistik, ulaştırma, ulaştırma ekonomisi, taşımacılık, karayolu trafiği alanlarında ihtisas, yüksek lisans veya doktora derecesi almış olanlar.

b)     (Değişik: RG-6/3/2019-30706) Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü veya ulaştırma bölge müdürlüklerinde en az üç yıl süreyle şube müdürü veya bölge müdür yardımcısı unvanı ile görev yapmış olanlar ile Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez veya taşra teşkilatında en az üç yıl süreyle trafik ile ilgili bölümlerde daire başkanı veya emniyet müdürü olarak görev yapmış olanlar.

c)        ODY türü Mesleki Yeterlilik Belgesi ile en az 5 yıl mesleki faaliyette bulunduğunu belgeleyenler.

2-) Yüksekokul mezunları, yapılacak mesleki yeterlilik sınavında başarılı olmaları kaydıyla mesleki yeterlilik eğitiminden muaf olup kendilerine başarılı oldukları sınavın niteliğine uygun ODY türü Mesleki Yeterlilik (Değişik ibare: RG-1/7/2018-30465) Sertifikası verilir.

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların Müdürlüğümüz Özel Öğretim Bölümüne aşağıdaki yazılan evrakları getirmeleri halinde kayıtları yapılacaktır. Kayıt dönem her ayın 1'i ile 15'i arasında olup, bu tarihlerden sonra kayıt yapılamayacaktır.

1-      Özel Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kursuna Kayıt Formu (EK-1)

2-      Kayıt esnasında görülüp iade edilmek üzere T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı (Kimlik Fotokopisi Çekilmeli)

3-      Adli Sicil Belgesi (Son altı ay içinde alınmış)

4-      Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf

5-      Diplomanın aslı ile birlikte fotokopisi. (Varsa E-devlet çıktısı yeterli olacaktır.)

  Aşağıda IBAN numarası bulunan hesaba 600,00 TL sınava giriş ücreti dekontu (Açıklama kısmına T.C Kimlik No ve Ad Soyadı ile birlikte girilecek sınav türünün adı yazılmalı.)

                     Hesap Adı : Istanbul Il Milli Egitim Müdürlügü Döner Sermaye Isletmesi

                     IBAN No : TR89 0001 5001 5800 7319 0795 05

Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No11/4 Hükümet Konağı Kaymakamlık Kat 4 Bahçelievler / İSTANBUL - 0212 442 25 41 0212 442 25 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.